کره شمالی: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده است

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، نماینده کره شمالی در سازمان ملل بر این باور است که خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با ایالات متحده حذف شده است.

کره شمالی: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد به نقل از رویترز، کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل روز شنبه در اظهارات انتقادآمیزی درباره آمریکا، گفت: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده و مذاکرات طولانی با واشنگتن لزومی ندارد.

این شدیداللحن ترین اظهارات یک مقام ارشد کره شمالی علیه آمریکا است که نشانگر عمق اختلافات دو کشور است. کره شمالی تهدید کرده است که با سرانجام یافتن ضرب الاجل یک ساله برای به نتیجه رسیدن مذاکرات با آمریکا، جهت جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

این در شرایطی است که خبرگزاری رسمی کره شمالی از انجام یک آزمایش مهم و موفقیت آمیز در سایت پرتاب ماهواره سوهائه خبر داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سعی کرده است تا تنش اخیر در روابط با کره شمالی را کم اهمیت جلوه دهد. وی بارها گفته است که روابط خوبی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دارد و پیونگ یانگ به دنبال دستیابی به توافق است و قصدی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا ندارد.

ترامپ در جمع وبلاگ ابزاری احمد اضافه نمود: ما خواهیم دید درباره کره شمالی چع اتفاقی خواهد افتاد. من متعجب خواهم شد اگر کره شمالی رفتار خصمانه ای نشان دهد. رهبر کره شمالی می داند که انتخابات آمریکا در پیش است. تصور نمی کنم او بخواهد در انتخابات دخالت کند ولی منتظر خواهیم ماند تا ببینیم درباره کره شمالی چه اتفاقی خواهد افتاد. روابط بسیار خوب است.

ترامپ زمان زیادی را صرف کرده است تا کره شمالی را متقاعد کند تا دست از برامه تسلیحات هسته ای بردارد ولی پیشرفت در مذاکرات دو طرف بسیار ناچیز و محدود بوده است.

تنش ها در آستانه سرانجام یافتن ضرب الاجل یک ساله کره شمالی به آمریکا به شدت افزایش یافته است. آمریکا خواهان خلع سلاح یکطرفه کره شمالی شده ولی پیونگ یانگ خواهان لغو کلیه تحریمهای آمریکا است.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل اضافه نمود: مذاکره متوالی و مداومی که آمریکا به دنبال آن است، تنها یک مذاکره وقت گیر است که برای سیاست داخلی آمریکا مفید و سودمند خواهد بود. ما نیازی به مذاکرات طولانی با آمریکا نداریم و خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با واشنگتن حذف شده است.

کره شمالی پیش از این نیز هشدار داده بود که در صورت مخالفت آمریکا با امتیازات درخواستی پیونگ یانگ، مساله خلع سلاح از میز مذاکره حذف خواهد شد.

روز سه شنبه نیز وزارت خارجه کره شمالی از واشنگتن خواسته بود تا سیاست های خصمانه خود را تغییر دهد.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل در ادامه از بیانیه اعضای اروپایی شورای امنیت سازمان ملل در انتقاد از آزمایش موشک های کوتاه برد کره شمالی، به شدت انتقاد کرد و آن را یک اقدام تحریک آمیز جدی ارزیابی کرده است. وی کشورهای اروپایی را یک سگ اسباب بازی در دست آمریکا توصیف کرده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کره شمالی: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: خلع سلاح هسته ای از میز مذاکره با آمریکا حذف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید