فرهنگ و هنر

برگزاری جشنواره منطقه ای شعر ابن حسام در خراسان جنوبی

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: 6 اسفندماه جاری، جشنواره منطقه ای شعر ابن حسام با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می گردد.

26 خرداد 1398

پخش قصر شیرین به حوزه هنری رسید

قصر شیرین و ما همه با هم هستیم توسط حوزه هنری پخش و اکران می شوند.

20 خرداد 1398

شناسنامه دار کردن فرش کرمان، کتاب فرش راور به چاپ می رسد

به گزارش خبرنگاران، سید مهدی طبیب زاده شنبه شب در مراسم شب فرش کرمان بیان داشت: وقتی پیشکسوتان را می بینم متوجه می شوم فرش کرمان محصولی ناشناخته نیست و شهرت جهانی دارد و در ضرب المثل ها به آن اشاره شده است.

25 اردیبهشت 1398

تفاهم 2000 میلیاردی در حوزه فرهنگ و هنر

طی تفاهمی بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت فرهنگ و ارشاد با سرمایه گذاری حدود 2000 میلیارد تومانی حدود 20 هزار شغل در حوزه فرهنگی و هنری ایجاد خواهد شد.

21 اردیبهشت 1398

تصویرهای خونین از دریچه دوربینی که به تاریخ پیوست

عکس های کامران شیردل که این روزها از انقلاب 1357 ایران در مرکز نبشی به نمایش گذاشته شده با دوربین pentax spotmatic و pentax esll ثبت شده است. دوربین هایی که امروزه به تاریخ پیوسته اند.

19 اردیبهشت 1398

رمان زندگی امام رضا (ع) نقد و آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران، رمان رضوی در سال های دور نوشته حسن احمدی امروز شنبه 17 آذر در فروشگاه انتشارات به نشر مورد نقد و آنالیز قرار می گیرد.

14 اردیبهشت 1398

یک سیاه پوست مجری اسکار 2019 شد

کِوین هارت هنرپیشه سیاه پوست آمریکایی اجرای اسکار 2019 را برعهده دارد.

11 اردیبهشت 1398

باشگاه پدیده: با قدرت در جام حذفی شرکت می کنیم، مسئولان پارس جنوبی به صورت خودجوش از دسترس خارج شدند!

باشگاه پدیده به صحبت های سرمربی پارس جنوبی جم واکنش نشان داد و اعلام نمود که آنها رفتار مناسبی نداشته اند.

15 بهمن 1397

استیو جابز به ایران می آید، بازی فرزین محدث در 7 نقش

به گزارش خبرنگاران، مهران رنج بر بازیگر تئاتر و تلویزیون این روزها مشغول تمرین نمایش استیو جابز است. رنج بر نویسندگی و کارگردانی این اثر نمایشی را برعهده دارد که قرار است بعد از تمرین های نهایی و بازبینی روی صحنه برود.

29 آذر 1397

محدودیتی در تامین تجهیزات سینمایی نداریم، سیر صعودی هزینه ها

مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینماشهر به عنوان متولی تامین تجهیزات اکران در سالن های سینمایی در مصاحبه با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که مساله تحریم های بین المللی تا چه اندازه در ورود تجهیزات سینمایی مشکل ساز می گردد، گفت: تا امروز مشکل و محدودیتی در...

20 آذر 1397

جشنواره تئاتر استان مرکزی بامعرفی نفرات برتر به کار خود سرانجام داد

به گزارش خبرنگاران، محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این مراسم گفت: فعالین حوزه تئاتر در دوره های مختلف توانسته اند صندلی شایسته ای در عرصه هنر استان کسب نمایند و همواره گروه های نمایش مختلف در جای جای این استان نمایش های مختلف...

18 آذر 1397

ضرورت کاهش سهم 40 درصدی ساختمان ها در اتلاف انرژی

به گزارش خبرنگاران، در نشست مشترکی که بین این مرکز و اداره کل معماری ساختمان با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ساختمان ها برگزار گردید، صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اشاره به سهم 40 درصدی ساختمان...

12 آذر 1397

تمدید مهلت ثبت نام در جشنواره ملی فراوری محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و دبیر جشنواره گفت: مهلت ثبت نام در جشنواره ملی فراوری محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه تا 15 مهر ماه 97 تمدید شد.

14 آبان 1397

بنرهای نمایشی زنان در مشهد را چه کسی حذف کرد

مدیریت فرهنگی شهر مشهد ظاهرا رویه تازه ای درباره زنان در پیش گرفته است. به تازگی بنر تبلیغاتی نمایش دپوتات به کارگردانی کیوان صباغ و حامد وکیلی که در مشهد اجرا می گردد، روی بیلبوردهای خیابان های این شهر بدون تصویر زنان نقش بسته است. البته مسئولان شهری...

13 آبان 1397

نباید باعث تخریب روان سینماگران شویم ، احتمال نمایش دو فیلم توقیفی

معاونت نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای اینکه سلامت روان جامعه حداقل در حوزه سینما تضمین گردد باید در ابتدا به سلامت روان سینماگران کمک کنیم. یعنی نباید باعث تخریب روان سینماگران شویم و اجازه دهیم که به شکل حیات طبیعی؛ فیلم هایی...

7 آبان 1397

آغاز مرمت و سامان دهی مدرسه شریعتی در جزیره هرمز

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از آغاز مرمت و ساماندهی مدرسه شریعتی هرمز در راستای اجرای طرح احیا و باززنده سازی آثار و بناهای ارزشمند تاریخی به همت این اداره‌کل خبر داد.

24 مرداد 1397