رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، وزیر امور مالی و دارایی با بیان اینکه گفته می گردد که ایران توانسته است با رمزارزها تحریم ها دارند، گفت: باید استخراج غیر مجاز آن ها مقابله کرد و برای آنکه بتوانیم صندلی مناسبی در اقتصاد بین الملل پیدا کنیم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم.

رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از طرح محیط آزمون تنظیم گری (سندباکس) بازار سرمایه و طرح مرکز تعالی اقتصاد هوشمند و تحول دیجیتال شریف، اظهار کرد: در زمینه اقتصاد هوشمند تعدادی پروژه تعریف شده بودند که باید به اجرا درمی آمدند. طی دو و نیم سال گذشته اقدامات مهمی طراحی شد و هم اجرا شد که بخشی از آن ها به دلیل شرایط متناسب با برنامه ها پیش نرفت و در این زمینه، انحراف ناشی از مدیریت خیلی کم بود.

وی با بیان اینکه عوامل جهش و توسعه را نشناختیم یا نتوانستیم در صورت شناخت از آن ها استفاده کنیم، گفت: هنوز داریم درباره دولت الکترونیک صحبت می کنیم و عقب هستیم بلکه اکنون باید درباره دولت هوشمند صحبت می کردیم. اگر تجارت الکترونیک را به تجارت موبایل و هوشمند تبدیل می کردیم، می توانستیم با وجود موانع تحریمی گام های موثری برداریم. در دو سال اخیر سهم تجارت الکترونیک نسبت به فراوری ناخالص داخلی 2.4 برابر شده است.

دژپسند رشد درآمدهای مالیاتی را منوط به استفاده ار فناوری های ارتباطاتی دانست و اضافه نمود: طی سه تا چهار سال آینده سهم بلاکچین به فراوری ناخالص داخلی افزایش می یابد. بنابراین، مقابل تحولات سریع فناوری های جهان چون رمزارزها باید مدیریت فعالانه داشت زیرا، فرصت از دست داده می گردد. هر چه اقتصاد سنتی باشد، درصد هزینه ها بیشتر است و فناوری ها در زمینه مالی، هزینه ها را 70 درصد کاهش می دهند.

وی ادامه داد: با تکیه بر فناوری ها می توان تحریم ها را دور زد. رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها دارند اما باید استخراج های غیرمجاز و غیرقانونی مقابله کرد. به این سمت برویم که سریع تر خودمان را با اجزای اقتصاد هوشمند منطبق کنیم. بازار سرمایه کشورمان از لحاظ بکارگیری فناوری ها بالاترین رتبه در جهان را دارد.

وزیر اقتصاد گفت: اگر می خواهیم در اقتصاد بین الملل صندلی مناسبی پیدا کنیم باید به سمت اقتصاد هوشمند حرکت کنیم. قانون خاتمهه های فروشگاهی باید تا خاتمه سال اجرا گردد و اقتصاد هوشمند نباید با تغییر وزیر فراموش گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزارزها قابلیت دور زدن تحریم ها را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید