پرداخت غرامت 500 میلیون دلاری توسط اپل به دلیل کند کردن آیفون های قدیمی

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، اپل پس از قبول کاهش سرعت آیفون های قدیمی، با وکلای پرونده موردنظر بر سر پرداخت حداکثر مبلغ 500 میلیون دلار به توافق رسیده است. طی این توافق، تعداد زیادی از مالکان آیفون در آمریکا می توانند مبلغ اندکی را دریافت نمایند و افراد و وکلای نام برده در پرونده مبلغ بیشتری را دریافت خواهند کرد.

پرداخت غرامت 500 میلیون دلاری توسط اپل به دلیل کند کردن آیفون های قدیمی

این غرامت گوشی های آیفون 6، 6 پلاس، 6 اس، 6 اس پلاس و SE خریداری شده در آمریکا را پوشش می دهد که از iOS 10.2.1 یا جدیدتر بهره می بردند. همچنین کاربران دارای آیفون 7 و 7 پلاس مبتنی بر iOS 11.2 یا جدیدتر قبل از تاریخ 21 دسامبر 2017 شامل این غرامت خواهند بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، این توافق آدینه گذشته در دادگاهی در کالیفرنیا ثبت شده و منتظر تایید نهایی دادگاه است. این توافق نامه که ماه ها بر سر آن مذاکره شده است، چندین شکایت مطرح شده بین سال های 2017 و 2018 را به خاتمه می رساند. به صورت پیش فرض، در توافق نامه آمده که هر مالک فعلی یا قبلی آیفون های موردنظر می توانند 25 دلار دریافت نمایند. افراد نام برده شده در پرونده 1500 یا 3500 دلار دریافت خواهند کرد و حدود 90 میلیون دلار نصیب وکلای این پرونده می گردد.

در این توافق نامه، حداقل غرامت مبلغ 310 میلیون دلار معین شده و بنابراین اگر تعداد کمتری از کاربران درخواست دریافت غرامت را مطرح نمایند، احتمالا مبلغ بیشتری به آن ها تعلق می گیرد. از طرف دیگر، اگر مجموع پرداخت ها به 500 میلیون دلار برسد، افراد موردنظر پول کمتری دریافت می نمایند.

برای یادآوری باید بگوییم که در سال 2017، تعدادی از کاربران آیفون متوجه شدند که با افزایش سن باتری، توان پردازشی آیفون کاهش پیدا می نماید. اپل ظاهرا این کار را برای کاهش فشار باتری انجام می داده تا از خاموش شدن های ناگهانی جلوگیری گردد. اما از آنجایی که اپل وجود این ویژگی را فاش ننموده بود، بسیاری از کاربران فکر می کردند آیفون آن ها به دلیل افزایش سن دچار کاهش سرعت شده است. در دعاوی حقوقی، کاربران اعلام کردند که آن ها برای حل این مشکل گجت های جدید خریداری نموده اند و اگر از وجود این مشخصه خبر داشتند، در عوض می توانستند باتری جدیدی را جایگزین نمایند.

در ایتالیا و فرانسه هم اپل به خاطر همین موضوع جریمه شده که در خصوص فرانسه ماه گذشته خبر جریمه 25 میلیون یورویی منتشر شد. پس از سروصدای ایجاد شده، در آن موقع اپل هزینه تعویض باتری را کاهش داد و طبق گزارش ها، حدود 11 میلیون کاربر از این تحفیف اپل برای تعویض باتری آیفون خود استفاده کردند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "پرداخت غرامت 500 میلیون دلاری توسط اپل به دلیل کند کردن آیفون های قدیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت غرامت 500 میلیون دلاری توسط اپل به دلیل کند کردن آیفون های قدیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید