وجود 80 دوربرگردان غیر ایمن در استان مرکزی ، کاهش 19 درصدی تردد در جاده ها

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: 80 دوربرگردان غیر ایمن در جاده های استان وجود دارد.

وجود 80 دوربرگردان غیر ایمن در استان مرکزی ، کاهش 19 درصدی تردد در جاده ها

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد به نقل از ایسنا/ سرهنگ ایرج کهریزی هفتم مردادماه در جلسه شورای راهبری تصادفات استان مرکزی با اشاره به این که طی چهار ماهه سال جاری تردد خودروها در استان مرکزی 19 درصد کاهش یافته است، میزان کاهش تردد سواری در محورهای استان 22 درصد و کاهش تردد وسایط سنگین را 11 درصد مطرح کرد.

وی با اشاره به کاهش 5 درصدی تعداد تصادفات فوتی، کاهش 27 درصدی تصادفات جرحی و تعداد مجروحان، اضافه نمود: در مجموع تصادفات برون شهری استان مرکزی 36 درصد کاهش یافته است، البته در شهرستان اراک 19 نفر فوتی گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه 106درصد افزایش نشان می دهد، اما تعداد تصادفات جرحی و خسارتی کاهش داشته و در سال جاری تا به امروز در شهرستان های تفرش، فراهان و خمین تصادفات منجر به فوت گزارش نشده است.

10 درصد تصادفات منجر به فوت استان در آزادراه ساوه-همدان و اراک - سلفچگان بوده است، همچنین 69 درصد تصادفات فوتی مربوط به خودروهای سواری و 52 درصد تصادفات ناشی از واژگونی به ثبت رسیده است و عدم توجه به جلو عامل 63 درصد تصادفات بوده است.

75 درصد متوفیان مذکر و باقی مونث است، 44 درصد فوتی ها راننده بوده اند، 63 درصد تصادفات مربوط به پلاک های غیربومی است و 19 درصد تصادفات در ساعات 8 تا 12 و 16 تا 20 واقع شده است.

کویری بودن محور ساوه - همدان و کمبود مجتمع های خدماتی و یکنواختی این محور، کمبود و غیرفعال بودن برخی از دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در محورهای استان، کمبود روشنایی در محورهای آزادراهی، کمبود پایگاه های امداد و نجات، کمبود تابلوها و علائم هشدار دهنده و وجود 80 دوربرگردان غیر ایمن در جاده های استان از دیگر چالش های موجود در حوزه پلیس راه استان مرکزی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "وجود 80 دوربرگردان غیر ایمن در استان مرکزی ، کاهش 19 درصدی تردد در جاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 80 دوربرگردان غیر ایمن در استان مرکزی ، کاهش 19 درصدی تردد در جاده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید