فائوچی از واکسیناسیون گسترده آمریکایی ها خبر داد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، ایرنا نوشت: رئیس بخش آلرژی و بیماری های عفونی و مسئول مقابله با ویروس کرونا در آمریکا، از احتمال واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در این کشور تا بهار سال آینده خبر داد.

فائوچی از واکسیناسیون گسترده آمریکایی ها خبر داد

آنتونی فائوچی رئیس بخش آلرژی و بیماریهای عفونی و مسئول مقابله با کرونا در آمریکا، روز چهارشنبه، در مصاحبه با این رسانه آمریکایی گفت: چند واکسن معرفی شده در مراحل پایانی آزمایش هستند که تا دو ماه آینده می توان با بررسی های نهایی آنها را تایید یا رد کرد و پس از ثبت واکسن کرونا احتمالا تا دو ماه آینده از میان واکسن های تحت آزمایش، احتمال انجام واکسیناسیون با واکسن تاییدشده تا بهار سال آینده فراهم خواهد شد.

فائوچی درباره ثبت واکسن مورد تایید اضافه نمود: البته شرط دستیابی به چنین واکسنی این است که همه شرکت هایی که بر روی واکسن های یادشده تحقیق می کنند برای تایید یک واکسن استاندارد به نظر واحد برسند تا تولید چند صد میلیون دُز از آن برای آوریل 2021 (فروردین اردیبهشت) امکان پذیر شود.

متخصص کاخ سفید همچنین درباره شرایط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، پس از ابتلا به کووید 19 گفت: من و همکارانم در موسسه ملی بهداشت اِن آی اِچ (NIH) پس از بررسی همه آزمایش های کووید 19 ترامپ به علاوه آخرین آزمایش وی که در همین موسسه انجام شده، به این نتیجه رسیدیم که وی دیگر ناقل بیماری نیست.

ترامپ که پیش از این در دوم اکتبر (11 مهر) از مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای خود خبر داده بود، یک هفته پس از آن اظهار داشت که دیگر ناقل این ویروس نیست.

فائوچی پیش تر درباره شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا هشدار داده بود که اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند تا سال آینده 300-400 هزار نفر در این کشور در اثر این بیماری، جان خود را از دست خواهند داد.

نتایج مطالعات دانشگاه واشنگتن در ماه اوت (شهریور) نیز نشان داد که احتمال دارد تا ماه دسامبر آینده (آذرماه) 300 هزار نفر بر اثر این بیماری در آمریکا فوت کنند.

312310

منبع: خبرآنلاین

به "فائوچی از واکسیناسیون گسترده آمریکایی ها خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی از واکسیناسیون گسترده آمریکایی ها خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید