شرکت های ایرانی در سوریه سد و خطوط انتقال آب احداث می نمایند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد به نقل از وزارت نیرو، در نشست ویدئو کنفرانس معاون آب و آبفای وزارت نیرو و معاون وزارت منابع آب سوریه راهکارهای اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری های بین دو کشور در زمینه آب و آبفا مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

شرکت های ایرانی در سوریه سد و خطوط انتقال آب احداث می نمایند

در این نشست قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزارت نیرو به طور مشروح به معرفی توانمندی های بخش آب و آبفای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های اجرای طرح های عظیم تأمین، انتقال و تصفیه آب و فاضلاب، ساخت تجهیزات پمپاژ، آب شیرین کن ها، انتقال آب از دریا و بازیافت آب پرداخت.

در ادامه الاحرس معاون وزارت منابع آب سوریه علاقه مندی این کشور را به بهره گیری از توانمندی های ایران در صنعت آب و فاضلاب ابراز کرد.

بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین کشور ایران سوریه، حل و فصل مسائل شرکت های ایرانی فعال در پروژه های آب و فاضلاب سوریه در سریع ترین زمان ممکن اولین بند این تفاهم نامه است.

طرف سوری با اعلام این مطلب که حسین عرنوس نخست وزیر سوریه که قبلاً وزیر منابع آب این کشور نیز بوده، شخصاً پیگیر این موضوع است، گفت: با دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مسائل و چالش های موجود به طور مکتوب، طرف سوری اقدامات جدی برای حل و فصل موانع پدید آمده را به عمل خواهد آورد.

همکاری در زمینه های طراحی و اجرای سدها، شبکه های آبیاری و زهکشی، احداث خطوط انتقال آب در کشور سوریه با استفاده از ظرفیت بخش های خصوصی و دولتی، طراحی و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب و شبکه های انتقال و توزیع آب و آب شیرین کن ها در کشور سوریه، اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی با همکاری مؤسسه تحقیقات آب، تبادل تجربیات در زمینه مدیریت منابع آب حوضه های آبریز از مفاد مهم این تفاهم نامه بود که طرف سوری علاقه مندی خود را برای اجرای هر چه سریع تر آن گفت.

بر اساس این تفاهم نامه طرفین با تشکیل کمیته مشترک راهبری به ریاست معاونان ذی ربط وزرای دو کشور هر سه ماه یک بار با تشکیل جلسات، پیشبرد مفاد این تفاهم نامه را پیگیری و ارزیابی خواهند کرد.

در این ارتباط مقرر شد طرف سوری ظرف 15 روز آینده اولویت ها و نیازهای خود را اعلام کند.

این گزارش می افزاید، صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور سوریه و ارتقا فعالیت شرکت های مرتبط، یکی از اهداف این تفاهم نامه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرکت های ایرانی در سوریه سد و خطوط انتقال آب احداث می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های ایرانی در سوریه سد و خطوط انتقال آب احداث می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید