تلگراف از اعضای قیام علیه انقراض انتقام گرفت

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، در پی اقدام آدینه شب (چهاردهم شهریور) اعضای گروه قیام علیه انقراض که مانع از توزیع روزنامه های وابسته به گروه رسانه ای خبر شدند، روزنامه تلگراف به عنوان یکی از روزنامه های این گروه گفت همه محتوای این روزنامه و نشریات وابسته به آن برای خوانندگان مجانی خواهد بود.

تلگراف از اعضای قیام علیه انقراض انتقام گرفت

بیش از 100 معترض انگلیسی عضو گروه قیام علیه انقراض روز آدینه در اعتراض به پوشش مغرضانه اخبار مربوط به تغییرات اقلیم، جاده های منتهی به چاپخانه های نیوزپرینترز (Newsprinters) در براکسبورن و نوزلی (Knowsley) در نزدیکی لیورپول را مسدود کردند و مانع از توزیع بعضی از مهمترین مطبوعات انگلیس شدند.

هر دو چاپخانه متعلق به گروه رسانه ای خبر (News Corp) هستند که بعضی از روزنامه های انگلیس چون سان، تایمز، ساندی تایمز، دیلی تلگراف، ساندی تلگراف، دیلی میل و ایونینگ استاندارد را چاپ می نماید.

بعد از این اقدام که موجب شد صبح شنبه (پانزدهم شهریور) این روزنامه ها به دست مخاطبان نرسد؛ کریس اوانس، سردبیر این مجله و روزنامه های وابسته به تلگراف یعنی ساندی تلگراف اعلام نمود: اقدام گروه قیام علیه انقراض، حمله به آزادی بیان و آزادی مطبوعات است. همه محتوای روزنامه تلگراف و ساندی تلگراف روزهای شنبه و یکشنبه رایگان است. آنها را بخوانید و نظرتان را اعلام کنید؛ این دموکراسی است.

وی خطاب به مخاطبان این روزنامه نوشته است: همه ما با هر گرایش سیاسی باید بابت این اقدام نگران باشیم، همچنین موضع گیری پلیس که حق این تعداد افراد معدود را در برابر حق بقیه مردم برای خواندن روزنامه به رسمیت شناخت قابل تردید است و جای سوال دارد.

گروه قیام علیه انقراض در توییتی در این باره نوشت با این کار می خواهد ناکامی مطبوعات در پوشش اخبار مربوط به بحران اقلیم و محیط زیست و نیز دستکاری مداوم حقیقت در راستای سیاست های خبری را افشا کند.

این گروه از معترضان برنامه داشتند تمام شب راستا منتهی به چاپخانه ها را بسته نگه دارند تا از رسیدن شماره جدید روزنامه ها به دکه های روزنامه فروشی جلوگیری نموده به گفته خودشان دروغ ها را فیلتر نمایند. به گزارش پلیس، در جریان این حرکت اعتراضی 13 نفر بازداشت شدند و کامیون های تحویل تا ساعت 6 صبح به وقت محلی پیروز به عبور از براکسبورن نشدند.

اعضای گروه زیست محیطی شورش علیه انقراض سه شنبه گذشته (11 شهریور) هم زمان با سرانجام تعطیلات تابستانی، تظاهرات وسیعی را در اعتراض به کوتاهی دولت لندن نسبت به بحران جهانی آب وهوایی به راه انداختند. آن ها در میدان مقابل مجلس تجمع نموده و به اشکال مختلف از جمله سر دادن شعارهای اعتراضی و خوابیدن کف خیابان مراتب اعتراض خود را اعلام نمودند.

این معترضان صبح چهارشنبه کوشش کردند راستا عبور نخست وزیر و نمایندگان به مجلس را مسدود نمایند. دفتر نخست وزیر انگلیس در خیابان مجاور مجلس واقع شده است و معترضان رفت وآمد وی را هم با مشکل روبرو کردند.

اعضای گروه قیام علیه انقراض که خواستار رسیدگی فوری به وضع محیط زیست هستند پیشتر در اقداماتی مانند بستن خیابان منتهی به مجلس، چسباندن خود به قطارهای شهری و امثال آن، در رفت و آمد شهری اختلال ایجاد و حتی بعضی از آنان خود را به نرده منزل جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر قفل و زنجیر کردند.

این گروه علاوه بر اعلام رسمی وضع اضطراری، می خواهند دولت به وسیله تصویب قوانین الزام آور، افزایش روزافزون دی اکسید کربن را تا سال 2025 میلادی به صفر برساند؛ کاری که بعید است دولت پس از چراغ سبز نشان دادن به شرکت های نفتی برای حفاری نفت شل موسوم به فرکینگ بتواند با آن موافقت کند. در جریان دور جدید تظاهرات گسترده و فلج نماینده فعالان محیط زیست 90 معترض در پایتخت انگلیس بازداشت شدند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تلگراف از اعضای قیام علیه انقراض انتقام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلگراف از اعضای قیام علیه انقراض انتقام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید