راهنمای سفر

سفر نوروزی با اتوبوس چقدر خرج می تراشد؟

سفر ارزان در همه جای دنیا بیشترین طرفدار را دارد. برای آنهایی که برنامه سفر خود را با احتساب کنترل و مدیریت هزینه ها می چینند، هزینه حمل و نقل یکی از مهم ترین قسمت ها است. پایین بودن قیمت بلیط سفر با اتوبوس مسافربری نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل سفری همان...

8 دی 1399

با معروف ترین موزه های دنیا بیشتر آشنا شویم

موزه ها در سراسر دنیا بعنوان گنجینه ای از تاریخ، فرهنگ، هنر و پیشینه هر کشور بشمار می آیند و ممکن است در دل خود آثار ارزشمندی از سایر ملل دنیا را نیز جای داده باشند. در مقاله معروف ترین موزه های دنیا قصد داریم تا شما را با تعدادی از پربازدیدترین موزه های...

25 مهر 1399

افزایش تاریخ پروازهای بازگشت به وطن لوفتهانزا

لوفتهانزا تاریخ پروازهای بازگشت به وطن را طولانی تر کردبا توجه به محدودیت هایی که در سفرهای ملی و بین المللی برای جلوگیری از شیوع کرونا ایجاد شده است، گروه هواپیمایی لوفتهانزا برای بازگرداندن مسافران به کشور خود، پروازهای فوق العاده ای در نظر گرفته...

7 تیر 1399

اشیاء تاریخی 7000 ساله در عمارت کلبادی

عباس مهدوی کارشناس اداره کل میراث فرهنگی مازندران، عمارت کلبادی ساری را نمونه بارزی از معماری مسکونی اقلیم شمال ایران در دوره قاجاری و قدمت اشیاء باستانی این موزه تاریخی را هفت هزار سال برشمرد.

12 فروردین 1399

زیبایی های پیاده روی اربعین از دید یک نابینا

برخی ها از سر دلسوزی می گفتند: آقا شما بیایید راستا را با ماشین بروید. اذیت می شوید ها. می دانید چقدر راه است؟ 80، 90 کیلومتر... وقتی اصرارهایشان زیاد می شد، می گفتم: مگر پیاده روی به چشم احتیاج دارد؟

7 آذر 1398

موزه آب شاهرود غنی ترین موزه آب کشور می گردد

رئیس گنجینه ملی آب ایران گفت: با همراهی و حمایت مسئولان استان سمنان، موزه آب شاهرود به بزرگ ترین مجموعه و غنی ترین موزه آب استان های کشور تبدیل می گردد.

27 تیر 1398

انتها مرمت بافت تاریخی فرومد

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میامی از خاتمه مرمت بافت تاریخی فرومد اطلاع داد.

12 تیر 1398

200 دانشجوی یونانی سرگرم فراگیری زبان فارسی هستند

آتن - خبرنگاران - حدود 200 دانشجوی یونانی در سطوح مختلف در شهر آتن سرگرم فراگیری زبان و ادبیات فارسی هستند.

11 تیر 1398

3 فیلم مستند گردشکری تکاب از شبکه استانی پخش می گردد

به گزارش خبرنگاران، امیر مطلوبی، در این خصوص گفت: این فیلم های مستند با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی و صدا و سیمای مرکز استان تهیه شده و تلاشی مضاعف در راستای معرفی جاذبه های گردشگری تکاب به شمار می رود.

8 تیر 1398

قطار گردشگری زمین گیر شد

خرابی ریل و بی برنامگی راه آهن، قطار گردشگری را با بیش از 100 مسافر در ناحیه لرستان زمین گیر کرد.

3 تیر 1398

تهیه بسته تبلیغاتی معرفی جاذبه های گردشگری برای پخش در شبکه های بین المللی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کوشش برای تهیه بسته تبلیغاتی معرفی جاذبه های گردشگری برای پخش در شبکه های بین الملی اطلاع داد.

5 اسفند 1397