15 بیمارستان برکت با 2500 تخت در خدمت محرومان کشور

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اقدام به احداث و تکمیل 15 بیمارستان با 2 هزار و 500 تخت در مناطق محروم کشور نموده است.

15 بیمارستان برکت با 2500 تخت در خدمت محرومان کشور

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ابزاری احمد، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام اقدام به احداث و تکمیل 15 بیمارستان با 2 هزار و 500 تخت در مناطق محروم کشور نموده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد اقدام به احداث و تکمیل 15 بیمارستان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور نموده است که از این تعداد، 7 بیمارستان به بهره برداری رسیده و 8 بیمارستان دیگر نیز در حال احداث و تکمیل است.

امیرحسین مدنی در تشریح بیمارستان های افتتاح شده برکت گفت: بیمارستان 150 تختخوابی امام خمینی (ره) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی، بیمارستان 90 تختخوابی رازی در شهرستان بانه کردستان، بیمارستان 96 تختخوابی فاطمه الزهرا در مینودشت گلستان، بیمارستان 164 تختخوابی معتمدی در گرمسار استان سمنان، بیمارستان 90 تختخوابی شهید ستاری در قرچک ورامین، بیمارستان 141 تختخوابی حضرت رسول در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و بیمارستان 96 تختخوابی امام خمینی (ره) در شهرستان درگز خراسان رضوی بیمارستان های به بهره برداری رسیده بنیاد برکت را شامل می شوند.

وی توضیح داد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل 8 بیمارستان دیگر را در شهرستان های نی ریز استان فارس، بهار استان همدان، دزفول خوزستان، نجف آباد اصفهان، مهر استان فارس، نهبندان خراسان جنوبی، تیران و کرون استان اصفهان و شهر تهران در دست اقدام دارد که در حال اجرا است.

مدیرعامل بنیاد برکت تعداد تختخواب بیمارستان های این بنیاد را 2 هزار و 500 تختخواب ذکر کرد و اضافه نمود: میزان سرمایه گذاری بنیاد برای احداث و تکمیل بیمارستان های برکت 48 هزار و 800 میلیارد ریال است.

مدنی اظهار داشت: بنیاد برکت طراحی و ساخت سه باب بیمارستان جامع درمان سرطان در شهر های تهران، نجف آباد و اهواز را نیز در دستور کار دارد که هر سه بیمارستان تکمیل شده و آماده افتتاح است.

وی همچنین از ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی برکت در جنوب غرب تهران اطلاع داد و اضافه نمود: احداث این بیمارستان با 40 درصد پیشرفت کار در حال اجرا است. اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این بیمارستان 40 هزار میلیارد ریال است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ورود این بنیاد به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان ها و مراکز درمانی در راستای افزایش سرانه و کیفیت درمان در مناطق محروم و تحقق عدالت در حوزه بهداشت و سلامت در سراسر کشور است.

مدنی توضیح داد: بنیاد برکت نسبت به ساخت 230 مرکز جامع سلامت، سلامت جامعه، بستر درمان، خانه های بهداشت، پایگاه سلامت و پایگاه اورژانس در مناطق محروم کشور متعهد است که از این تعداد، 150 مرکز به بهره برداری رسیده و 80 مرکز دیگر در حال احداث است.

مدیرعامل بنیاد برکت عنوان نمود: برای احداث این 230 مرکز بهداشتی و درمانی، 780 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و 650 منطقه روستایی کشور تحت پوشش خدمات این مراکز قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "15 بیمارستان برکت با 2500 تخت در خدمت محرومان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 بیمارستان برکت با 2500 تخت در خدمت محرومان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید