کمیته ملی المپیک: دادکان در فضای توهم زیست می نماید، او با اخبار جعلی به دنبال دیده شدن در فضای مجازی است!

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، کمیته ملی المپیک کشورمان با انتشار بیانیه ای علیه محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال او را متهم به طرح اخبار جعلی کرد.

کمیته ملی المپیک: دادکان در فضای توهم زیست می نماید، او با اخبار جعلی به دنبال دیده شدن در فضای مجازی است!

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، کمیته ملی المپیک در واکنش به اظهارات اخیر محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال بیانیه ای صادر کرد که متن آن به توضیح زیر است:

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال که سهم عمده ای در تعلیق این فدراسیون در سرانجام دوره کاری خود داشت، اخیراً اظهارنظرهای متفاوتی در مورد این رشته و مسائل مربوط به آن داشته است که قطعاً از سوی مراجع ذیربط پاسخ داده خواهد شد.

ایشان طی روزهای گذشته با طرح ادعای کذب، جعلی و جنجالی مبنی بر ارسال نامه تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین المللی المپیک (IOC) به کمیته ملی المپیک کشورمان باعث تشویش اذهان عمومی شد که در این زمینه مسائلی پیرامون تنویر افکار عمومی اعلام می گردد.

همگان می دانند که سیاست کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در برابر نقدها، اظهارنظرها و نگاه های کارشناسی و حتی شخصی جامعه ورزش و پیشکسوتان مبتنی بر احترام و همیشه سکوت بوده است. این نهاد ورزشی به صورت مستمر با عظیمان، پیشکسوتان و قهرمانان ورزش ایران زمین ارتباط تنگاتنگ داشته و دائماً نقطه نظرات آنها را در جهت سیاست گذاری و برنامه ریزی سرلوحه کار خود قرار داده و خواهد داد.

ایشان طی سال های پیشین نیز مسائلی اینچنینی و از این دست را مطرح نموده بود، اما ارزش پاسخگویی نداشت که از آن جمله می توان به ادعای جدی بودن نامش برای گزینه وزارت ورزش نام برد که ادعایی کاملاً واهی و دروغ بود، چرا که ایشان در بین 43 گزینه حاضر در لیست مدعیان این پست نفر آخر بود و نمی توان انجام مصاحبه ارزیابی با وی را ملاکی برا این ادعا دانست.

اما ادعای اخیر این پیشکسوت که متأسفانه بدون استعلام، تحقیق، پیگیری و پرسش از مراجع مطلع و ذیربط صورت گرفت موجب تشویش اذهان عمومی و آشفتگی در بطن جامعه به خصوص اهالی ورزش شد و این کمیته را بر آن داشت تا پاسخی مناسب را به منظور روشنگری اعلام دارد.

کمیته ملی المپیک با صراحت و قاطعانه اعلام می دارد که هیچ نامه و پیامی چه مکتوب و چه شفاهی مبنی بر تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین المللی المپیک دریافت ننموده و اساساً دلیلی هم برای انجام این مکاتبه وجود ندارد و شکی نیست که اظهارات این پیشکسوت به نوعی بازی در زمین بیگانگان است.

کمیته ملی المپیک ایران به صورت منظم و مستمر با IOC در ارتباط است و آخرین چالشی که با مجامع بین المللی ورزش داشت مربوط به فدراسیون جهانی جودو آن هم در سال گذشته بود که خوشبختانه با پیگیری و شکایت ایران از این فدراسیون، به زودی پرونده در دادگاه حکمیت ورزش پیگیری خواهد شد.

از آقای دادکان به عنوان یک پیشکسوت ورزشی که البته سال هاست از عرصه ورزش، اخبار داخلی و بین المللی به خصوص مسائل مربوط به منهای فوتبال دور بوده انتظار می رود با طرح مسائل بی فایده، واهی، دروغ، کذب، جنجالی و دروغ موجب تشویش اذهان عمومی نگردد.

کمیته ملی المپیک از این پیشکسوت ارزشمند فوتبال می خواهد که ظرف یک هفته مستندات و مدارک مربوط به ادعایش مبنی بر تعلیق ورزش ایران را منتشر کند که در غیر این صورت این کمیته حق خود می داند در راستای ایجاد فضایی آرام برای ورزش کشور در آستانه المپیک به وسیله مراجع قضایی و حقوقی موضوع را پیگیری کند.

در سرانجام ضمن احترام به سوابق و خدمات ایشان به فوتبال و ورزش کشور که به هیچ عنوان قابل انکار نیست باید عنوان داشت که متأسفانه آقای دادکان با ادبیات احساسی و جعلی به دنبال جلب افکار عمومی است.

از یک پیشکسوت انتظار می رود اظهاراتش از روی صداقت و با ارائه اسناد و مدارک مستند و در جهت سالم سازی ورزش ایران زمین باشد. شایسته است ایشان اخلاق و منش پهلوانی صدها پیشکسوت عظیم و صاحب نام فوتبال و ورزش ایران را سرلوحه رفتار و ادبیات خود قرار دهند.

کمیته ملی المپیک.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کمیته ملی المپیک: دادکان در فضای توهم زیست می نماید، او با اخبار جعلی به دنبال دیده شدن در فضای مجازی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته ملی المپیک: دادکان در فضای توهم زیست می نماید، او با اخبار جعلی به دنبال دیده شدن در فضای مجازی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید