پیام رئیس جمهور چین به روحانی درباره مبارزه با کرونا

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، رئیس جمهور چین با ارسال پیامی برای همتای ایرانی خود خاطرنشان کرد چین از تلاش های ایران در مبارزه با کرونا حمایت می کند.

پیام رئیس جمهور چین به روحانی درباره مبارزه با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد، شی جین پینگ رئیس جمهوری چین با ارسال پیامی به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار همدردی با دولت و ملت ایران که در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستند بیان نمود چین از تلاش های ایران در مبارزه با کرونا حمایت می کند.

رئیس جمهوری چین در این پیام ضمن اظهار همدلی و همراهی با مردم ایران، آمادگی کشورش برای انتقال هرگونه تجربیات در زمینه مبارزه با ویروس کرونا به ایران را بیان نمود.

شی جین پینگ در این پیام تأکید کرد: چین و ایران شرکای دیرینه و دارای روابط استراتژیک جامع هستند و مردم دو کشور هم به طور سنتی با یکدیگر دوست هستند، دولت و مردم ایران از چین در مبارزه با ویروس کرونا به صورت محبت آمیز و صمیمانه حمایت کردند.

وی اظهار کرد چین نیز برای کمک به ایران در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، ضمن اهدای امکانات بهداشتی و درمانی، تیمی از کارشناسان بهداشتی خود را هم به تهران اعزام کرد.

شی گفت: چین مایل است همکاری با ایران را در زمینه مبارزه با ویروس کرونا تقویت کند و به کمک به ایران ادامه دهد.

رئیس جمهوری چین در پایان تأکید کرده است: معتقدم دولت و مردم ایران در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا پیروز خواهند شد.

شی همچنین با ارسال پیام های جداگانه ای به رؤسای جمهوری ایتالیا و کره جنوبی با مردم و دولت های این دو کشور نیز اظهار همدردی کرد.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر 2019 (اواخر آذر) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان نمود.

این ویروس در دو ماه گذشته بیش از 100 کشور و منطقه را درگیر کرده است شمار جان باختگان ویروس کرونا تا کنون در جهان به پنج هزار و 436 نفر و آمار مبتلایان هم به 145هزار و 686 نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، شمار کل مبتلایان به کرونا در چین به 80 هزار و 824 تن و شمار کسانی که به دلیل ابتلا به این ویروس جان باخته اند هم به سه هزار و 189 نفر رسیده است.

در ایران نیز تا کنون 11 هزار و 364 تن به کرونا مبتلا شده و 611 نفر هم جان باخته اند، در ایتالیا هم 17هزار و 660 نفر به کرونا مبتلا و یک هزار و 266 تن نیز فوت شده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیام رئیس جمهور چین به روحانی درباره مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام رئیس جمهور چین به روحانی درباره مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید