پنتاگون در سوریه می ماند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد،تا زمانی که نابودی قطعی گروه تروریستی داعش تضمین نشود، نیروهای این کشور در سوریه حضور خواهند داشت.

پنتاگون در سوریه می ماند

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوال وبلاگ ابزاری احمد درباره تاریخ احتمالی خروج نیروهای آمریکایی از سوریه اظهار کرد: ما گوی جادویی که به ما درباره آینده خبر دهد، نداریم اما فکر می کنم تا زمانی که بتوانیم نابودی قطعی داعش را تضمین کنیم، در سوریه حضور خواهیم داشت.

مارک اسپر تاکید کرد: نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه خاورمیانه همچنان قدرت رویارویی با تهدید ایرانی و خطر داعش را دارند.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفت: هیچ کدام از ما به دنبال جنگ های بی خاتمه نیست، حضور نظامی آمریکا در خارج از این کشور در ارتباط با منافع ملی آن و ارزیابی های این کشور از فعالیت های دشمنانش است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اکتبر گذشته در پی آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، از خروج تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی از منطقه خبر داده بود اما هنوز حدود 600 نظامی آمریکایی در سوریه حضور دارند.

برخی منابع در استان حسکه نیز اظهار کردند: نیروهای ارتش سوریه در ایست روستای دمخیه در اطراف شهر قامشلی به یک کاروان نظامی آمریکایی اجازه عبور نداده و آن را مجبور به بازگشت کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "پنتاگون در سوریه می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون در سوریه می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید