واکنش وزیر میراث فرهنگی به احتمال مصادره بوعلی سینا توسط کشورهای منطقه ، ثبت شخصیت ها برای ما موضوعیتی ندارد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، وزیر میراث فرهنگی گفت: ما در یونسکو می توانیم آثار تاریخی را ثبت کنیم که به خوبی این کار در جریان است اما شخصیت ها برای ما موضوعیتی نداشته است.

واکنش وزیر میراث فرهنگی به احتمال مصادره بوعلی سینا توسط کشورهای منطقه ، ثبت شخصیت ها برای ما موضوعیتی ندارد

وبلاگ ابزاری احمد - علی اصغر مونسان هشتم آبان ماه در حاشیه هیئت دولت در جمع وبلاگ ابزاری احمد درباره حفاظت فرهنگی از شخصیت ابوعلی سینا و ثبت این شخصیت علمی به نام کشورهای آذربایجان و ترکمنستان گفت: من در جریان این مساله نیستم، ما ثبت میراث ملموس و ناملموس داریم و در بخش میراث ناملموس هم آداب و سنن هستند که ثبت می شوند نه اشخاص، شخصیت ثبت کردن تا به حال سابقه نداشته است.

وزیر میراث فرهنگی گفت: ما در یونسکو آثار تاریخی را می توانیم ثبت کنیم که به خوبی این کار در جریان است، اخیرا ثبت زنجیره ای را با یک سری ابتکارات در پیش گرفته ایم که انجام می دهیم اما خود شخصیت ها برای ما موضوعیتی نداشته است.

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، وزیر علوم اخیرا نسبت به مصادره ابن سینا اظهار نگرانی کرده و گفته است: مسئولان بخارا و افشنه تلاش دارند تا برای بزرگداشت بوعلی سینا بنیادی تشکیل دهند. برخی از کشورها برنامه دارند تا با تشکیل بنیاد و تخصیص اعتبارات زیاد، بوعلی سینا را به نام خود ثبت کنند که ما باید با برنامه ریزی از مصادره این دانشمند بزرگ ایرانی جلوگیری کنیم.

شهریور ماه امسال نیز تعدادی از احزاب کشور درباره موضوع مصادره فارابی توسط کشورهای همسایه به وزارت میراث فرهنگی نامه ای سرگشاده نوشتند.

منبع: چمدان

به "واکنش وزیر میراث فرهنگی به احتمال مصادره بوعلی سینا توسط کشورهای منطقه ، ثبت شخصیت ها برای ما موضوعیتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر میراث فرهنگی به احتمال مصادره بوعلی سینا توسط کشورهای منطقه ، ثبت شخصیت ها برای ما موضوعیتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید