نمک شما را مبتلا به زوال عقل می کند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، خوردن سه برابر نمک بیشتر از مقدار توصیه شده در هر روز می تواند باعث ایجاد توده های سمی در مغز شود که به زوال عقل مرتبط هستند.

نمک شما را مبتلا به زوال عقل می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ابزاری احمد به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که خوردن سه برابر نمک بیشتر از مقدار توصیه شده در هر روز می تواند باعث ایجاد توده های سمی در مغز شود که به زوال عقل مرتبط هستند.

نتایج یک آزمایش در موش ها نشان داد، رژیم غذایی بسیار شور باعث ایجاد پروتئینی به نام تاو در مغز آنها شده است.

پروتئین های تاوی که کارکرد خود را در تثبیت کردن ریزلوله ها از دست داده اند عامل اصلی بیماری های مرتبط به زوال عقل مانند آلزایمر و پارکینسون هستند.

متخصصان دانشکده پزشکی ویل کرنل در نیویورک ، تأکید می کنند، موش هایی که رژیم غذایی پرنمک داشتند، در تست توانایی عملکرد شناختی ضعیف عمل کرده اند.

با این حال ، این تیم هشدار داده است که مطالعات بیشتری لازم است تا ثابت شود رژیم غذایی با نمک بالا ممکن است همین تأثیر را در انسان ایجاد کند.

مؤسسه بهداشت انگلیس درباره محدودیت مصرف نمک برای بزرگسالان به طور مدوام هشدار می دهد، اما روند تغذیه مردم این کشور تغییر نکرده است.

رژیم غذایی پر نمک همچنین می تواند باعث افزایش فشار خون شود که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته های مغزی را افزایش دهد.

آمارها حاکی از ان است، بیش از 850 هزار نفر در کشور کم جمعیت انگلیس مبتلا به دمانس هستند و این رقم تا سال 2050 به بیش از دو میلیون نفر خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "نمک شما را مبتلا به زوال عقل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمک شما را مبتلا به زوال عقل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید