مخالفت رهبران گروه های شیعی عراق با مکلف شدن الزرفی

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، روسای جریان ها و احزاب شیعی عراق ضمن برگزاری نشستی در بغداد، مخالفت خود را با مکلف شدن عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه جدید عراق اعلام کردند.

مخالفت رهبران گروه های شیعی عراق با مکلف شدن الزرفی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد به نقل از شبکه تلویزیونی العهد عراق، رهبران جریان ها و گروه های شیعی عراق سه شنبه شب ساعاتی پس از مکلف شدن عدنان الزرفی برای تشکیل دولت جدید این کشور، نشستی را در این خصوص برگزار کردند.

در این نشست که در آن نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون، سید عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق، هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح، فالح الفیاض رئیس سازمان حشد شعبی و همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق حضور داشتند، مخالفت خود را مامور شدن الزرفی برای تشکیل کابینه جدید گفتند.

بعد از ظهر روز سه شنبه نیز ائتلاف الفتح عراق به ریاست هادی العامری مخالفت خود با مامور شدن عدنان الزرفی رئیس فراکسیون ائتلاف النصر برای تشکیل دولت جدید این کشور را گفت.

ائتلاف الفتح در بیانیه خود آورده است: این ائتلاف گام غیرقانونی برهم صالح رئیس جمهور در مأمور کردن یک نامزد خارج از چارچوب های قانون اساسی را رد می کند زیرا این قانون بر مأمور کردن نامزد بزرگترین فراکسیون پارلمانی تأکید می کند اما صالح از یک سو با این کار خود تخلف قانون اساسی مرتکب شده است و از سوی دیگر به توافق بین نیروهای سیاسی پایبند نبوده است.

برهم صالح رئیس جمهور عراق صبح دیروز به طور رسمی عدنان الزرفی از شخصیت های سیاسی عراق را مأمور تشکیل کابینه جدید عراق کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مخالفت رهبران گروه های شیعی عراق با مکلف شدن الزرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت رهبران گروه های شیعی عراق با مکلف شدن الزرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید