لبنان، سفیر سعودی: ریاض توان مقابله با اکثریت لبنان و حزب الله را ندارد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، سفیر عربستان سعودی در لبنان ضمن تاکید بر اینکه کشورش از انتخاب دولت دیاب راضی نیست، اذعان کرد که عربستان توان مقابله با اکثریت لبنان و حزب الله را در سطح این کشور ندارد.

لبنان، سفیر سعودی: ریاض توان مقابله با اکثریت لبنان و حزب الله را ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد به نقل از پایگاه خبری النشره پس از اینکه مجلس لبنان به کابینه حسان دیاب رای اعتماد داد٬ ولید بخاری سفیر سعودی در این کشور در دارالفتوی لبنان صراحتا اظهار داشت که عربستان از انتخاب شخص دیاب به عنوان نخست وزیر لبنان و نیز دولت او راضی نیست و یک فشار منطقه ای و بین المللی روی این دولت است که البته نمی تواند با آن مقابله کند.

وی گفت که اما این دولت از یک حمایت منطقه ای و بین المللی نیز برخوردار است و عربستان نیز با آن به عنوان یک واقعیت برخورد خواهد کرد. سفیر سعودی ادامه داد که عربستان قدرت مقابله با این دولت را در سطح لبنان نداشته و نمی تواند با اکثریت لبنان و به ویژه حزب الله مقابله کند و ابزار آن را هم ندارد.

محافل دارالفتوی اشاره کردند که مقابله عربستان با دولت٬ در سطح خارجی خواهد بود و البته روش و زمان و چگونگی این مقابله مشخص نیست.

مجلس لبنان روز سه شنبه 11 فوریه 2020 (22 بهمن) به ریاست نبیه بری، با اکثریت 63 رأی از مجموع 84 نماینده حاضر در نشست به کابینه حسان دیاب رأی اعتماد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، سفیر سعودی: ریاض توان مقابله با اکثریت لبنان و حزب الله را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، سفیر سعودی: ریاض توان مقابله با اکثریت لبنان و حزب الله را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید