فراخوان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای حمایت از طرح ها و ایده های دانشجویی

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با بیان این که راستا درخشان سازمان دانشجویان در آینده، تنها و تنها با حضور فعال دانشجویان تضمین می گردد، گفت: از همه دانشجویان دعوت می کنیم هر ایده یا طرحی را که گمان می نمایند می تواند در تقویت بنیادهای فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه ها و کشور مؤثر باشد، با ما در میان بگذارند. ما وظیفه خود می دانیم امکانات لازم را درون و بیرون از جهاد دانشگاهی برای تحقق این ایده ها فراهم کنیم.

فراخوان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای حمایت از طرح ها و ایده های دانشجویی

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، مهدی عباسی در یادداشتی که در اختیار وبلاگ ابزاری احمد قرار داده، آورده است: حدود 22 سال پیش، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی به همت جمعی از جوانان پرانگیزه، خلاق، فرهنگی و دلسوز جهاد دانشگاهی، پا به عرصه وجود نهاد. هدف مؤسسان، آن بود که زمینه را برای کشف، شکوفایی و اعتلای استعدادهای اجتماعی، سیاسی، هنری، علمی و فرهنگی دانشجویان و ارتقای همکاری و مشارکت آنان فراهم سازند. در دوران حیات پُربرکت و بالنده سازمان، دانشجویان توانستند در زمین آماده و بارور آن، نهال هایی بکارند که امروز، هریک، درختی تناور شده است؛ برای نمونه، می توان به خبرگزاری دانشجویان ایران (وبلاگ ابزاری احمد) اشاره نمود.

سازمان دانشجویان، در طی این 22 سال، فرازونشیب های بسکمک به خود دیده، اما همیشه از سرشت خود که همانا دانشجویی بودن، فرهنگ بنیاد بودن، مشارکتی بودن، داوطلبانه بودن، زاینده بودن و نوآور بودن است، حراست نموده است. این امر، به ویژه در طی 6 سال گذشته، بیش از پیش خود را نشان می دهد؛ گرچه که بی تردید موفقیت های این دوران بر بنیاد موفقیت هایی راسخ است که پیش از آن و در طی سال ها کوشش بی وقفه رؤسا و اعضای پیشین سازمان رقم زده اند.

این سازمان در 6 سالی که با مدیریت مهندس مهدی کاظمی گذراند، موفقیت های بسکمک به دست آورد. مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که پیش از آن، در اقدامی نوآورانه شروع شده بود، چنان بالیده که امروز، به یکی از مهم ترین رویدادهای دانشجویی سرزمین مان تبدیل و از دل آن، مرکز ملی مصاحبه، مناظره و آزاداندیشی زاده شده است. تأکید مؤسسان سازمان بر تعدد و تنوع بخشیدن به فعالیت های متناسب با زندگی جوانان دانشجو، آن را به عرصه مسئولیت و نوآوری اجتماعی کشانده و از دل آن، رویدادهای کارآفرینی اکسیر و نیز باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست بیرون آمده است.

پس از آن نیز، حوزه بازی های خلاق، دستور کار سازمان قرار گرفته است. آنچه بر این افتخار می افزاید، این است که این همه، به دست پرتوان دانشجویان ـ به ویژه اعضای سازمان و کانون های دانشجویی آن ـ در دفتر مرکزی سازمان و شعبه های آن در واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور اجرا شده است و سازمان توانسته به خوبی ازعهده انجام رسالت خویش برآید و شگفت آنکه، همه این ها تقریباً با دست خالی و به سختی انجام شد، اما آنچه حاصل آمده، کام همه را شیرین نموده است.

اکنون، برهه دیگری در حیات سازمان شروع شده است. سازمان دانشجویان می خواهد با تکیه بر شیرینی کامیابی ها و تلخی ناکامی های گذشته، این راه سخت را پرافتخارتر از گذشته ادامه دهد. بی تردید، ضرورت بالندگی سازمان و حفظ حیات آن در شرایط امروز، ایجاب می نماید با تأکید بر اصول بنیادین سازمان ازیک سو، و نظرداشت مقتضیات روز از سوی دیگر، عرصه های جدیدی به روی سازمان گگردده گردد.

باید به گذشته و آنچه به دست آورده ایم و آنچه از دست داده ایم، نیک بنگریم. دلایل شکست ها و موفقیت هایمان را به دقت واکاوی کنیم و از آنها بیاموزیم تا مجبور به تکرار شکست ها نشویم. شناخت دنیا پیرامون ضرورتی انکارناپذیر در این راستا است.

سازمان دانشجویان آغوش خود را به روی همه دانشجویان ایران گگردده است و از آنان که دغدغه فرهنگ و جامعه خویش دارند، دعوت می نماید ما را در راه محافظت از بن مایه های فرهنگی این سرزمین، اعتلای امر فرهنگ و مسئولیت اجتماعی در دانشگاه، شناسایی و پرورش استعدادهای علمی و فرهنگی دانشجویان و نگاه داشت سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و علمی کمک رسانند.

درهای سازمان دانشجویان به روی همه دانشجویانی که دل در گرو آبادانی و پیشرفت ایران اسلامی دارند، باز است. سازمان، همه امکانات خود را در سراسر کشور برای حمایت و خدمت آماده نموده است؛ حمایت از ایده ها تا مرحله اجرایی شدن آنها در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و علم و فناوری و خدمت به دانشجویان و دانشگاهیان برای اعتلای این امور.

سازمان دانشجویان، عرصه آزمون و خطا است برای دانشجویان تا خود را بیازمایند، خطا نمایند و خطا نمایند تا بیاموزند و آموخته هایشان را در راه پیشرفت سرزمین شان به کار گیرند. آینده نیروی انسانیِ متخصص، مجرب، حرفه ای و درعین حال، متعهد و مؤمن، در امروزِ نهادهای فرهنگی و اجتماعیِ مدنی مانند سازمان دانشجویان تضمین می گردد. جذب و ساماندهی نیروهای دانشجویی در عرصه های سازندگی و موقعیت های ویژه کشور از اصلی ترین اهداف سازمان دانشجویان است که جز با مشارکت گسترده دانشجویان در سازمان و کوشش سازمان برای تأمین الزامات آن، تحقق نخواهد یافت.

سازمان دانشجویان، هرچه تا امروز درو نموده، به همت دانشجویانی بوده که بذر اندیشه های خلاق خویش را بر زمین آن کاشتند و سازمان آنها را در داشت این بذرها و نهال ها کمک رساند تا امروز، فرهنگ این سرزمین، محصولی از جنس عشق برداشت کند.

راستا درخشان سازمان دانشجویان در آینده، تنها و تنها با حضور فعال دانشجویان تضمین می گردد. سازمان موظف است تمامی امکانات لازم را برای میزبانی از دانشجویان خلاق و نوآور، دغدغه مند، پرانگیزه و علاقه مند به آینده روشن کشور فراهم کند.

این سطور، فراخوانی است که از همه دانشجویان ایران عزیز دعوت می نماید پای در راه بگذارند و در راستا سخت پیشرفت میهن عزیزمان، همراه ما شوند. از همه می خواهیم هر ایده یا طرحی را که گمان می نمایند می تواند در تقویت بنیادهای فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه ها و کشور مؤثر باشد، با ما در میان بگذارند. ما وظیفه خود می دانیم امکانات لازم را درون و بیرون از جهاد دانشگاهی برای تحقق این ایده ها فراهم کنیم.

نیک می دانیم که آینده ایران عزیز در دستان دانشجویان سرزمین مان است و اینک، در روزهای شروعین ماه میهمانی خدا، ماه رحمت، صبر و عبادت، رمضان المبارک، در سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی عهد می بندیم تا دست در دست یکدیگر، گام های خویش را در راستا سازندگی و پیشرفت ایران اسلامی، بلندتر و راسختر از گذشته برداریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراخوان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای حمایت از طرح ها و ایده های دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برای حمایت از طرح ها و ایده های دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید