غذاهای خام و نیمه خام مصرف نکنید

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، فارس/ افشین محمد علیزاده متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری اظهار کرد: با توجه به اینکه در رستوران ها و غذاخوری ها، تراکم جمعیت وجود دارد و همچنین تهیه غذا در چند مرحله و توسط چند فرد انجام می گردد، احتمال آلودگی بیشتر است و در شرایط اپیدمی بهتر است غذاها در شرایطی تهیه گردد که کمتر دست به دست شده و غذاها به شکل پخته شده شده مصرف گردد

غذاهای خام و نیمه خام مصرف نکنید

وی درباره مصرف مواد غذایی همچون نان، که احتمال قرار دریافت آن روی سطوح آلوده بیشتر است، گفت: این موضوع فصل مشترک همه مواد غذایی است؛ بعضی ویروس ها همچون اچ آی وی در محیط از بین می رود؛ به همین خاطر با اطمینان بالا می گوییم که این ویروس قابلیت انتقال از سطوح ندارد، اما ویروسی مثل کرونا می تواند با ضریب بالا و استحکام بیشتری در محیط بماند و این محیط شامل همه محیط ها می گردد.

این متخصص ادامه داد: برای مثال اگر دست نانوا آلوده به ویروس باشد و بعد از فرایند پخت دست خود را بدون دستکش به نان بزند، طبیعتا احتمال انتقال ویروس افزایش می یابد؛ چنین نکاتی باید توسط افراد جامعه رعایت گردد تا بتوان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

محمد علیزاده با تاکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی در مراکز توزیع مواد غذایی، یادآور شد: افراد باید از دست به دست کردن مواد غذایی تا حد امکان پرهیز نمایند.

وی با تاکید بر اهمیت اطمینان از سلامت فردی افرادی که در تهیه و توزیع مواد غذایی نقش دارند، اظهار کرد: اگر فردی در خود علائم بیماری مشاهده کرد باید در خانه استراحت نمایند.

این متخصص عفونی اضافه کرد: این توصیه ها شامل تمامی مشاغل می گردد و با رعایت این نکات می توان به راحتی از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: مردم نباید در ضدعفونی کردن چنین چیزهایی دچار وسواس شوند، اما افرادی که با مواد غذایی سر و کار دارند باید قبل از دست زدن به مواد حتما دست خود را شست و شو نمایند.

محمد علیزاده توصیه کرد: در شرایط اپیدمی بیماری مردم باید از حضور در مکان های پرازدحام مانند سینماها، استادیوم ها، دانشگاه ها و هرجایی که تراکم وجود دارد خودداری نمایند اما هیچ ضرورتی ندارد که از حضور در مکان هایی همچون سوپرمارکت ها وحشت زده شوند

این متخصص عفونی همچنین ایجاد امکانات برای شست و شوی دست و ضدعفونی کردن مکان هایی همچون آکادمی های رانندگی، کلاس های آموزش زبان و... را ضروری مطرح نمود.

وی درباره استفاده از اسپرهای ضدعفونی نماینده الکل، شرح داد: مهمترین نکته در استفاده از این اسپری ها این است که بعد از استفاده نباید دستها را خشک کنیم، بلکه باید مدتی صبر کنیم تا خشک گردد.

این متخصص عفونی تاکید نمود: شست و شوی دستها نیز باید حدود 30 ثانیه طول بکشد.

محمد علیزاده اضافه کرد: افراد مبتلایی که احتیاج به بستری در بیمارستان ندارند، باید حداقل 14 روز در منزل بمانند و تماس خود با دیگران را محدود نمایند، اگر علائم تنفسی شان مشکل پیدا کرد به بیمارستان های مشخص مراجعه نمایند ؛ در غیر این صورت با مصرف مایعات و داروهای ضدتب در منزل منتظر طی شدن بیماری خود بمانند.

وی یادآوری کرد: تنها 10 درصد مبتلایان احتیاج به بستری پیدا می نمایند و 2.5 درصد این افراد دچار مرگ و میر می شوند و حدود 90 درصد مبتلایان تنها به مراقبت در منزل احتیاج دارند.

منبع: همگردی

به "غذاهای خام و نیمه خام مصرف نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهای خام و نیمه خام مصرف نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید