عون همچنان خواستار مشخص وزیر کشور است

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، رسانه ها به نقل از رئیس جمهوری لبنان گزارش دادند، هرگز از پست وزارت کشور به نفع سعد حریری صرف نظر نخواهد کرد.

عون همچنان خواستار مشخص وزیر کشور است

به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان تاکید نمود: هیچ سازشی درباره پست وزیر کشور وجود ندارد و همچنان این پست را خودش مشخص می نماید.

رئیس جمهوری لبنان توضیح داد: هیچ مخالفتی با بحث درباره پست وزیر دادگستری ندارد و حتی حاضر به چشم پوشی از پست وزارت ارتباطات است؛ پست هایی که حریری در پیش نویس 23 دسامبر خودش مشخص آنها را به او واگذار کرد.

عون تاکید نمود، هیچ کس نمی تواند بر رئیس جمهوری تحمیل کند که از معیارهای قاطع قانون اساسی برای ترکیب دولت متوازن چشم پوشی کند.

او ادامه داد: طبق قانون اساسی من تشکیل قوه مجریه را تضمین می کنم، رایزنی های پارلمانی الزام آور را انجام می دهم، من نخست وزیر مکلف را معرفی می کنم، در ترکیب و شکل گیری دولت به وسیله بازنگری در چارچوب دولت پیشنهاد شده به من مشارکت و دستورات مربوط به آن را صادر نموده و استعفای نخست وزیر را می پذیریم و یا برکناری وزیر را امضا می کنم.

او توضیح داد: پست وزیر کشور مربوط به ماست در حالی که دو پست وزیر ارتباطات و دادگستری در اختیار نخست وزیر است به آنها دادستان کل دادگاه تجدید نظر را هم می افزایم و این یعنی شرایط امنیتی و قضایی به عهده اوست.

رئیس جمهوری تاکید نمود، آنچه من بارها به سعد حریری تاکید نموده ام این است که تشکیل دولت وظیفه من نیست، به سراغ روسای فراکسیون ها برو با آنها حرف بزن سپس پیش نویس را نزد من بیاور تا آن را آنالیز نموده و بازنگری کنم. وزیر به وزیر آنها را آنالیز نموده و بینم امضا کنم یا نه.

عون و حریری پنج شنبه بدون حصول هیچ پیشرفتی با هم مذاکره کردند. اما آنها توافق کردند امروز نیز با هم نشست داشته باشند.

رسانه های نزدیک به کاخ بعبدا می گویند، این ملاقات برای حریری سرنوشت ساز خواهد بود یا توافق یا رو در رو ایستادن.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عون همچنان خواستار مشخص وزیر کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون همچنان خواستار مشخص وزیر کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید