سایه سیاه ویروس کرونا بر فراوری گوشی های هوشمند در هند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، هند برای بسیاری از قطعات تلفن های هوشمند مانند باتری ، صفحه نمایشگر و ماژول دوربین به چین وابسته است. اما مدیران این صنعت گفته اند که شیوع مرگبار ویروس کرونا در چین می تواند باعث اختلال در فراوری گوشی های هوشمند هند گردد.

سایه سیاه ویروس کرونا بر فراوری گوشی های هوشمند در هند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر ویروس کرونا در ماه فوریه همچنان گسترش یابد کارشناسان هشدار می دهند که این امر می تواند محموله های قطعات را به تأخیر اندازد.

هند بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در دنیا پس از چین است اما هنوز هم برای تامین قطعاتی چون باتری سلولی، صفحه نمایشگر ، ماژول دوربین و برد مدار چاپی به چین وابسته است.فاکسکان و ویسترون تایوان آیفون هایی را برای اپل در هند ایجاد می نمایند و فاکسکان تلفن هایی را نیز برای شیائومی چین فراوری می نماید. سایر سازندگان تلفن های هوشمند در هند شامل سامسونگ از کره جنوبی و وان پلاس از چین هستند.

اس ان ری ، بنیانگذار و سازنده تلفن های هوشمند خانگی Lava در این خصوص گفت: این اختلالات از قبل پیش بینی شده بودند ، اما اگر [ویروس] طولانی گردد ، برای فراوریات ماههای مارس و آوریل ، دچار مسائل جدی خواهیم شد وما قطعاً نگران آن هستیم.

بعضی از مؤلفه ها را می توان از بازارهایی مانند کره جنوبی ، ویتنام یا تایوان وارد کرد ، اما سازندگان تلفن های هوشمند فقط این نوع خریدها را به عنوان آخرین راه چاره انجام می دهند ، زیرا شرکت ها را وادار می نماید از جمله در طراحی و نرم افزار تغییراتی را ایجاد نمایند.

ویکا آگاروال ، رئیس بخش هند وان پلاس گفت: ما به خوبی فراوریات خود را پوشش داده ایم زیرا کل فراوری در هند را تحت کنترل داریم ، ما به اندازه کافی سهام داریم و حتی پیشروی قابل توجهی نسبت به دیگر شرکت های مشابه خود داریم. در حال حاضر ، این صنعت فقط امیدوار است که شیوع این بیماری در دو هفته آینده مهار گردد.

منبع: انتخاب

به "سایه سیاه ویروس کرونا بر فراوری گوشی های هوشمند در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه سیاه ویروس کرونا بر فراوری گوشی های هوشمند در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید