رکورد محبوبیت بایدن در میان جوانان آمریکایی

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، براساس نظرسنجی جدید دانشگاه هاروارد، محبوبیت جو بایدن در میان جوانان 18 تا 29 ساله آمریکایی 63 درصد گزارش شده که بالاترین میزان برای هر رئیس جمهوری در تاریخ 21 ساله این نظرسنجی است.

رکورد محبوبیت بایدن در میان جوانان آمریکایی

به نقل از پایگاه بیزنس اینسایدر، اطلاعات انستیتو سیاست در دانشکده کندی دانشگاه هاروارد نشان میدهد بالاترین میزان محبوبیت برای دونالد ترامپ در میان جوانان در سال 2019 به میزان 33 درصد بود و محبوبیت باراک اوباما در 2016 به 57 درصد رسید و محبوبیت جورج بوش در سال 2003 هم 61 درصد بود.

نظرسنجی جوانان هاروارد نشان می دهد که 59 درصد از آمریکایی های 18 تا 29 ساله روی هم رفته عملکرد بایدن را تایید میکنند.

بایدن در مدیریت طیفی از مسائل امتیازات مثبتی گرفت، از جمله در پاندمی کرونا (65 درصد)، اقتصاد (53 درصد)، مقابله با تغییر اقلیمی (58 درصد)، امنیت ملی (52 درصد)، آموزش (58 درصد) و روابط نژادی (57 درصد).

افزایش محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا با نظرسنجی بهار گذشته در هاروارد تفاوت چشمگیری نشان میدهد. در آن موقع تنها 34 درصد از جوانان آمریکایی نگاه مثبتی به او داشتند.

این نظرسنجی همچنین بیانگر خوش بینی در میان جوانان آمریکایی به نسبت سال 2017 است که سال اول ریاست جمهوری ترامپ تکمیل شد. در آن موقع تنها 31 درصد جوانان آمریکایی به آینده کشورشان امید داشتند و اکنون 56 درصد از جوانان آمریکایی امیدوار شده اند که چرخش چشمگیری است.

این تغییر حتی بیشتر در میان جوانان سیاه پوست و آمریکایی های اسپانیایی تبار نمایان است. در سال 2017 تنها 18 درصد از سیاه پوستان جوان آمریکا به این کشور امید داشتند. این آمار در نظرسنجی جدید به 72 درصد رسیده است. 29 درصد از جوانان آمریکایی اسپانیایی تبار در سال 2017 به آینده امیدوار بودند که این میزان در نظرسنجی جدید به 69 درصد رسیده است.

77 درصد از جوانان آمریکایی سیاه پوست عملکرد بایدن را در این نظرسنجی تایید نموده اند و پس از آن 70 درصد آمریکایی های اسپانیایی تبار جوان این نظر دارند و در صندلی بعدی جوانان سفیدپوست آمریکایی با 48 درصد قرار دارند.

نظرسنجی جوانان هاروارد از نهم تا بیست و دوم مارس در میان 2513 آمریکایی 18 تا 29 ساله انجام شد. حاشیه خطای نمونه کلی 2.6 درصد گزارش شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "رکورد محبوبیت بایدن در میان جوانان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد محبوبیت بایدن در میان جوانان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید