خبرنگاران ترامپ: با شیوع بیشتر کرونا از دست چین عصبانی تر می شوم

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا در پیامی توییتری نوشت که هر چه بیشتر شاهد شیوع کرونا می گردد، شدت عصبانیتش از چین افزایش می یابد.

خبرنگاران ترامپ: با شیوع بیشتر کرونا از دست چین عصبانی تر می شوم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دونالد ترامپ بامداد چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: هر چه بیشتر می بینم که همه گیری [کرونا] روی زشت خود را در سراسر دنیا گسترش می دهد و خسارت بزرگی که به ایالات متحده می زند، بیشتر و بیشتر از دست چین عصبانی می شوم. مردم این را می بینند، [اما] من احساس می کنم!

ترامپ به همراه بعضی دیگر از مقام های دولتش اتهام زنی های گسترده ای را علیه چین مبنی براینکه منشأ ویروس کرونا بوده و اقدامات لازم را برای پیشگیری به موقع از شیوع آن انجام نداده، مطرح نموده اند.

ترامپ چین را متهم به تعلل در اعلام اطلاعات مربوط به انتشار کووید19 می نماید و درباره سازمان دنیای بهداشت هم مدعی شد که این سازمان با پنهانکاری و سوء مدیریت و هشدار دیر هنگام درخصوص شیوع کرونا سبب جان باختن هزاران نفر شده است.

مقام های آمریکا از جمله مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور نیز در الفاظی غیرانسانی و نژادپرستانه، از ویروس کرونا به عنوان ویروس چینی یا ویروس ووهان نام برده بودند که سبب خشم چین و بعضی از مقام های دیگر کشورهای دنیا شد.

چین نه تنها هیچ کدام از این اتهام ها را قبول ندارد، بلکه معتقد است که بیش از هر کشور دیگری برای مهار کرونا در دنیا کوشش نموده و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزیده و بیشترین هزینه ها را متقبل شده است.

مایک رایان از مقام های ارشد سازمان دنیای بهداشت در واکنش به اظهارات رییس جمهوری آمریکا که گفته بود منشاء ویروس کرونا آزمایشگاهی در چین بوده، اضافه نمود: سازمان دنیای بهداشت هیچ اطلاعاتی از آمریکا که نشان دهد ادعای مطرح شده واقعیت دارد دریافت ننموده است.

حتی جامعه اطلاعاتی آمریکا که همه نهادهای اطلاعاتی - امنیتی این کشور را مدیریت می نماید، اعلام نموده ویروس کرونا دست ساز بشر نیست یا با اصلاح ژنتیکی پدید نیامده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترامپ: با شیوع بیشتر کرونا از دست چین عصبانی تر می شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ: با شیوع بیشتر کرونا از دست چین عصبانی تر می شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید