ثمره 19 سال حضور آمریکا در افغانستان

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، پس از حادثه 11 سپتامبر سال 2001 میلادی، جرج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا با لشکرکشی به افغانستان و با گذشت 19 سال از آن موقع هنوز ادامه دارد و همچنان از افغان ها قربانی می گیرد.

ثمره 19 سال حضور آمریکا در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ابزاری احمد، افغانستان در 19 سالگی حمله آمریکا هنوز با کشتار و ویرانی بیشتر روبرو است و گسترش گروه های تروریستی نشان داد که شعار مبارزه با تروریسم دروغی بیش نبوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ ابزاری احمد بخوانید. (کلیک کنید)

بعضی از مقامات آمریکایی معتقدند که این کشور در جنگ افغانستان پیروز شده و کشورشان را در برابر تروریست ها مصون نموده است اما واقعیت و آمارها نشان می دهند که مسئله جنگ در افغانستان جای تأمل بیشتری دارد.

اما بسیاری از کارشناسان، مردم و بزرگان افغانستان از جمله حامد کرزی رئیس جمهور سابق این کشور همیشه آمریکا را در مبارزه با تروریسم شکست خورده می دانند و معتقدند که این جنگ هزینه جانی و اقتصادی سنگینی برای مردم افغانستان در پی داشته است.

با نگاهی به کارنامه آمریکا در افغانستان، به خوبی پیداست که تروریسم یکی از محورهای سیاست خارجی و امنیتی این کشور برای حضور فراسرزمینی به ویژه در قالب های نظامی است.

آمریکا در 19 سالگی حمله به افغانستان، هدیه ای جز، ادامه جنگ و افزایش نا امنی، کشته و زخمی شدن بیش از 100 هزار غیرنظامی، ظهور و افزایش گروهای تروریستی از جمله داعش

افزایش افراط گرایی، افزایش سرسام آور میزان کشت ؛ فراوری و قاچاق مواد مخدر، آزمایش تسلیحات آمریکا از جمله مادر بمب ها، فساد گسترده اداری، افزایش فقر و بیکاری و ... نداشته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ثمره 19 سال حضور آمریکا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثمره 19 سال حضور آمریکا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید