تهیه لیست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واکسن

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، معاون مطبوعاتی از تهیه لیست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه های مختلف بر اساس اولویت، برای دریافت واکسن کرونا اطلاع داد و تاکید نمود: از هیچ اقدامی برای حمایت از رسانه ها و فعالان رسانه ای دریغ نخواهیم کرد.

تهیه لیست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واکسن

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ابزاری احمد، معاون امور مطبوعاتی در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات این استان گفت: متاسفانه طی سال های اخیر در جریان رسانه ای کشور خطای اداراکی پیش آمد و آن هم کمی شدن رسانه بود.

محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از شنیدن سخنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیران مسئول روزنامه های استان همدان با تاکید بر اینکه مسائل مطرح شده در این جلسه پیگیری شده و نتایج آن به صورت گزارش مکتوب ارسال خواهد شد، گفت: ما 13 هزار رسانه و 50 هزار مدعی خبرنگاری در کشور داریم؛ 5 هزار نفر از وبلاگ ابزاری احمد آزاد که در رسانه های مختلف مشغول به کار هستند بیمه شده اند، اما با این آمار و رشد کمی رسانه ها عملاً هر کاری در این حوزه با مسائل مختلفی روبرو است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی مجازی، اظهار داشت: با انجام هماهنگی های لازم و ارائه اولویت های آموزشی توسط خانه مطبوعات، کلاس های این دوره در روز های آینده برگزار خواهد شد.

خدادی درباره توزیع کاغذ در بین نشریات هم توضیحاتی ارائه کرد و با بیان اینکه مشکل حوزه کاغذ، ارز است، گفت: کاغذ از ردیف ارز 4200 تومان خارج شده است؛ ما به عنوان معاونت مطبوعاتی نه ساختار واردات، نه صادرات و نه ساختار توزیع داریم؛ ولی از تمام امکانات و ظرفیت های موجود استفاده کردیم و به هر قیمتی کار را انجام دادیم.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی تاکید نمود: به هرحال واقعیت ماجرا این است که شاخص دریافت کاغذ تغییر نموده و در حال حاضر نشریه ای که 80 درصد انتشار دارد، کاغذ دریافت می نماید.

خدادی با اشاره به درخواست خانه مطبوعات استان همدان مبنی بر ساماندهی سرپرستی نشریات سراسری گفت: خانه مطبوعات برنامه پیشنهادی خود را برای این مسأله ارائه دهد.

در ابتدای این نشست، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسئولان روزنامه های استان همدان به بیان مسائل و مسائل حوزه رسانه در همدان پرداختند و سپس احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گزارشی از فعالیت های حوزه رسانه در استان همدان ارائه کرد.

معین تکلیف مجوز های غیبرطرفال رسانه ها، افزایش سهم رسانه های استان از یارانه و اختصاص سهمیه کاغذ به مطبوعات استانی، توجه ویژه به آموزش وبلاگ ابزاری احمد استانی، تسریع در واکسیناسیون وبلاگ ابزاری احمد در برابر ویروس کرونا، اختصاص ردیف بودجه به خانه های مطبوعات و برطرف بعضی مسائل سامانه خانه مطبوعات ازجمله موضوعات مطرح شده از سوی اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسئولان روزنامه های استان همدان بود.

همچنین در این نشست که به صورت آنلاین برگزار شد، مصوب شد که جلسه ای با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیات مدیره خانه مطبوعات و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار و مسائل مطبوعات پیگیری و راه کار های برون رفت از آن آنالیز گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تهیه لیست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه لیست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید