تلفات کرونا در انگلیس به صفر رسید

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، شمار تلفات ناشی از کرونا در انگلیس به صفر رسید. این اولین باری است که در بیش از یک سال گذشته شمار تلفات ناشی از کووید در این کشور به صفر می رسد.

تلفات کرونا در انگلیس به صفر رسید

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، مقامات بهداشتی انگلیس می گویند طی چند ماه گذشته شمار عفونت های ناشی از کرونا و پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از کووید-19 در این کشور به طور مداوم کاهش یافته است که این موضوع به دلیل اتخاد اقدامات دقیق فاصله گذاری اجتماعی و برنامه عظیم واکسیناسیون کرونا در این کشور بوده است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از لغو عمده قوانین قرنطینه از دوشنبه آینده اطلاع داد.

درحالی که در ولز در روز دوشنبه 10 مه، چهار مورد مرگ ناشی از کرونا گزارش شده است اما بر اساس آمار رسمی منتشر شده در وب سایت دولت انگلیس، هیچ موردی در انگلیس، ایرلند شمالی یا اسکاتلند گزارش نشده است.

همچنین سطح هشدار کووید در این کشور از چهار به سه نزول نموده است که نشان می دهد این ویرس در گردش عمومی است و افزایش نمی یابد.

30 ژوئیه آخرین باری بود که تعداد مرگ گزارش شده ناشی از کرونا در انگلیس صفر شد و این بازگشت در پی اوج موج دوم کرونا در روز 19 ژانویه که شمار مبتلا به کرونا در انگلیس به هزار و 243 مورد رسید، نقطه عطف عظیمی است.

روز گذشته، 187 هزار و 171 نفر در انگلیس دوز دوم واکسن کرونای خود را دریافت کردند؛ این بدان معنی است که 17.86 میلیون نفر در این کشور کاملاً واکسینه شده اند و 100 هزار و 626 نفر دیگر اولین دوز واکسن خود را دریافت کردند که در مجموع شمار افرادی که اولین دوز واکسن خود را در انگلیس دریافت نموده اند به 35.47 میلیون نفر رسیده اند.

بر اساس داده های که روز دوشنبه توسط بهداشت عمومی انگلیس منتشر شده است نشان می دهد که تنها یک دوز واکسن آکسفورد / آسترا زنکا خطر مرگ کوید را 80 درصد کاهش می دهد و دریافت دو دوز واکسن فایزر این خطر را 97 درصد کاهش می دهد.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس گفت: این واکسن جان هزاران نفر را نجات می دهد و ما را در راستا بهبودی امیدوار می سازد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر 2019 میلادی (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 میلادی (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد؛ اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می نماید. در بسیاری از کشورها در حال حاضر این ویروس شیوع دارد.

منبع: عصر ایران

به "تلفات کرونا در انگلیس به صفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفات کرونا در انگلیس به صفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید