تغییر اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، مسئولان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در ازای برگزاری دیدارهای خانگی خود در استادیوم آزادی مبلغی را به عنوان اجاره بها به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پرداخت می نمایند.

تغییر اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در بحران کرونا

مبلغ این اجاره بها برای هر فصل لیگ برتر فوتبال بر اساس کارشناسی رسمی و با افزایش 10 تا 20 درصدی نسبت به فصل قبل محاسبه می گردد کما اینکه دو سال پیش رقم اجاره آزادی برای سرخابی ها و حضورشان در لیگ هجدهم با افزایش بیش از 40 میلیون تومانی به 112 میلیون تومان رسید.

برای هفته های ابتدایی لیگ نوزدهم که از اواخر مردادماه سال گذشته شروع شد هم به دلیل انجام نشدن به موقع اقدامات کارشناسی لازم، همین رقمِ 112 میلیون تومانی ملاک دریافت اجاره بها از دو تیم پرسپولیس و استقلال نهاده شد اما در ادامه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اجاره 150 میلیون تومانی را برای سرخابی ها در لیگ نوزدهم مصوب کرد.

این فصل لیگ برتر فوتبال همچون دیگر فعالیت های ورزشی در میانه راه و به دلیل بحران کرونا متوقف شد. حالا هم که بعد از سه ماه برگزاری رقابت ها از سر گرفته شده، دیدارها بدون تماشاگر برگزار می گردد.

همین مسئله درآمدزایی باشگاه های فوتبال و از جمله پرسپولیس و استقلال که ملزم به پرداخت اجاره برای بازی در استادیوم آزادی هستند را تحت تاثیر قرار داده است. بر همین اساس این پرسش مطرح است که احتمالا شرایط ویژه فعلی و بحران کرونا که هنوز هم به انتها نرسیده ممکن است روی اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال تاثیر داشته و باعث کاهش آن گردد؟

حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در مصاحبه با وبلاگ ابزاری احمد در این زمینه گفت: باید تعامل لازم صورت بگیرد تا از این بحران و شرایط خاصی که برای ورزش رقم زده، عبور کنیم اگرچه خود ما در شرکت توسعه به خاطر همین شرایط متحمل خسارت 40 میلیارد تومانی شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه رقم اجاره بهای آزادی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال در فصل نوزدهم لیگ برتر 150 میلیون تومان مشخص شده است، اعلام کرد: بخش عمده ای از طرح ها و برنامه های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به وسیله همین دریافتی ها و موارد مشابه آن به مرحله اجرا می رسد. باید پولی وارد شرکت گردد که ما هم یک خروجی داشته باشیم با این حال شرایط خاص فعلی را مد نظر قرار داده و یاری حال سرخابی ها خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با یادآوری اینکه طبق دستور وزیر ورزش و در ایام تعطیلی فعالیت های ورزشی، رقم های مصوب بابت اجاره اماکن پرداخت نشد، اعلام کرد: در خصوص اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در این ایام که دیدارهای شان بدون تماشاگر است و همچنان درگیر بحران کرونا هستیم، با صلاحدید وزیر ورزش تعامل لازم را خواهیم داشت

وی ادامه داد: در خصوص اینکه چقدر از اجاره 150 میلیونی کاهش پیدا کند و در کل رقم پرداختی در این شرایط هنوز تصمیم جدیدی نگرفته ایم اما قطعا این دوره را با تعامل سپری می کنیم تا سرخابی ها برای ادامه دیدارهای شان در آزادی مسئله ای نداشته باشند.

به گفته کریمی، مسئولان دو تیم پرسپولیس و استقلال بابت دیدارهای خود در لیگ نوزدهم و برگزاری آنها در استادیوم آزادی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بدهکار نیستند اما آنها بابت فصل های گذشته همچنان بدهی هایی دارند که باید پرداخت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تغییر اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر اجاره بهای آزادی برای پرسپولیس و استقلال در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید