ترزا می برای اجرای ماده 50 پیمان لیسبون نیازی به اجازه مجلس ندارد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، دفتر نخست وزیر بریتانیا اعلام نمود که ترزا می مایل است تا رسما اجرای ماده 50 پیمان لیسبون برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را شروع کند.

ترزا می برای اجرای ماده 50 پیمان لیسبون نیازی به اجازه مجلس ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد، روزنامه تلگراف به نقل از یک منبع مطلع در دفتر نخست وزیری بریتانیا بیان کرد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا مایل است تا رسما ماده 50 پیمان لیسبون را امضا و آن را بدون احتیاج به رای مجلس اجرا کند تا فرایند خروج این کشور از اتحادیه اروپا شروع گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: نخست وزیر بریتانیا به طور شفاف اعلام نموده است که افکار عمومی به خروج از اتحادیه اروپا رای داده است و اکنون نوبت دولت است تا این درخواست را اجرا نماید.

این منبع مطلع تاکید نمود: ترزا می میخواهد تا مانع از دادن این شانس به مخالفان گردد تا موجب عقب نشینی از فرایند خروج از اتحادیه اروپا شوند.

وکلای دولت بریتانیا به نخست وزیر گفته اند که وی قدرت و اختیارات قانونی لازم را برای امضا و اجرای ماده 50 پیمان لیسبون دارد و احتیاجی به تصویب و اجازه مجلس نیست.

یان دانکن اسمیت رهبر سابق حزب محافظه کار بریتانیا در این باره تاکید نمود: من مطمئن هستم که مقامهای بریتانیایی تا اوایل سال آینده اجرای ماده 50 را شروع خواهند کرد.

52 درصد مردم بریتانیا در این همه پرسی که 23 ژوئن برگزار گردید، خواهان خروج از اتحادیه اروپا شده اند و تنها 48 درصد از ادامه عضویت در این اتحادیه حمایت نموده اند.

فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی شروع خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، فرایند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا شروع می گردد.

منبع: تسنیم

به "ترزا می برای اجرای ماده 50 پیمان لیسبون نیازی به اجازه مجلس ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترزا می برای اجرای ماده 50 پیمان لیسبون نیازی به اجازه مجلس ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید