بوریس جانسون: پزشکان آماده اعلام خبر مرگ من بودند

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، جانسون به روزنامه انگلیسی سان آن ساندی گفت که دولت طرحی اضطراری برای اداره کشور پس از مرگ وی تهیه نموده بود که مانند دوره مرگ استالین بود.

بوریس جانسون: پزشکان آماده اعلام خبر مرگ من بودند

جانسون که چهارشنبه گذشته 17 روز پس از سرانجام 2 هفته بیماری سخت و بستری شدن در بیمارستان، پدر شده، با تقدیر و سپاسگزاری از پزشکان بیمارستان سنت توماس لندن برای حفظ زندگی اش، پسر خود را به نام پزشکانش نامگذاری نموده است.

جانسون اضافه کرد: در بیمارستان چندین لیتر اکسیژن به او تزریق نموده اند تا در مبارزه سخت با ویروس کرونا، زنده بماند. در هنگام مبارزه میان زندگی و مرگ در بیمارستان سنت توماس در ماه گذشته (آوریل/ فروردین - اردیبهشت) بارها از خود پرسیدم چگونه از این وضع رها خواهم شد. باورکردنی نبود که در مدت تنها چند روز، وضع سلامتی و جسمانی من تا آن اندازه خراب و بد گردد.

جانسون اعتراف کرد که هنگامی که تست کرونای وی در اواخر مارس (فروردین) مثبت شده بود، آن را بی اهمیت دانسته، از پذیرش جدی بودن آن خودداری نموده و برای ادامه کار به طبقه بالای دفتر نخست وزیری رفته و خود را قرنطینه نموده بود.

وی گفت که تمایلی به بستری شدن در بیمارستان نداشته، اما به اصرار پزشکان به بیمارستان انتقال یافته است.

جانسون گفت با اینکه قبلا نیز چند بار به علت مصدومیت های ورزشی و دیگر در بیمارستان بستری شده بود، شاید برای نخستین بار وادار به روبه رو شدن با مرگ و پذیرش آن شده است.

انگلیس از 6 هفته گذشته برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شرایط قرنطینه به سر می برد. براساس شیوه نامه دولت، افراد فقط برای انجام کارهای ضروری مانند خرید خوراکی، ورزش، دیدار با پزشک یا یاری به فرد داوطلب قادر به خروج از خانه هستند. همچنین برگزاری هرگونه تجمع بیشتر از دو نفر ممنوع و پلیس با اختیارات ویژه بر حسن اجرای محدودیت ها نظارت می نماید.

دولت قرار است پنجشنبه آینده (18 اردیبهشت) درباره تمدید یا تسهیل شرایط قرنطینه در این کشور تصمیم گیری کند.

نشریه سان نوشت که احتمالا محدودیت ها برای بعضی از شرکت های تجاری مانند کارخانه جات، فروشگاه ها و سازمان های اداری از 26 می (6 خرداد) برطرف خواهد شد. الوک شارما وزیر تجارت انگلیس در روزهای آینده جزئیات برنامه دولت برای عبور از شرایط قرنطینه را تشریح خواهد نمود.

به رغم برگزاری تظاهرات روز شنبه علیه محدودیت ها و قرنطینه اجباری، بیشتر نظرسنجی ها نشان می دهد که انگلیسی ها دچار نوعی هراس و نگرانی از کرونا شده و تمایلی به تسهیل محدودیت ها تا ساخت واکسن این بیماری، ندارند.

نتایج نظرسنجی موسسه ایپسوس موری نشان می دهد که 60 درصد انگلیسی ها از بازگشت به شرایط پیش از قرنطینه ناراحت و نگران هستند. همچنین نظرسنجی موسسه یوگوو حاکی است که 91 درصد انگلیسی ها خواستار تمدید شرایط قرنطینه و حتی تشدید آن هستند.

نخست وزیر انگلیس دو روز پیش (11 اردیبهشت) با اشاره به منحنی شرایط کرونا گفت که این کشور از رشد همه گیری کرونا (کووید-19) عبور نموده و شیب نزولی را طی می نماید. وی با اشاره به طرح دولت برای عبور از شرایط قرنطینه بر لزوم از سرگیری چرخه های اقتصاد کشور در کنار مهار کرونا تاکید نمود.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس تا به امروز بیش از 182 هزار مبتلا به کرونا، 28 هزار و 132 نفر جان باخته اند. هر چند تحقیقات مستقل نهادهای داده پژوه، نشان دهنده اختلاف فاحش میان آمارهای دولتی و واقعی است.

منبع: فرارو

به "بوریس جانسون: پزشکان آماده اعلام خبر مرگ من بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون: پزشکان آماده اعلام خبر مرگ من بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید