بانک عظیم آمریکایی: اقتصاد آمریکا اکنون در رکود است

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، اقتصاددان ارشد بانک آو آمریکا در نامه ای هشدار داد که اقتصاد آمریکا اکنون در رکودی عمیق به سر می برد.

بانک عظیم آمریکایی: اقتصاد آمریکا اکنون در رکود است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد به نقل از پایگاه خبری هیل، میشل مه یر اقتصاددان ارشد بانک آو آمریکا که دومین بانک تجاری عظیم آمریکا به شمار می رود، روز پنج شنبه در نامه ای خطاب به مشتریان این بانک هشدار داد که اقتصاد آمریکا به دلیل بحران دنیای کرونا وارد یک رکود عمیق شده است.

اقتصاددان ارشد بانک آو آمریکا در این نامه نوشته است: ما رسماً اعلام می کنیم که اقتصاد آمریکا نیز مانند اقتصاد سایر کشورهای دنیا وارد یک رکود شده و این یک رکود عمیق است.

وی در عین حال گفته است: اگرچه این یک رکود جدی است، ولی ما بر این باوریم که عمر آن نسبتاً کوتاه خواهد بود.

این اقتصاددان آمریکایی اعلام کرد: راه چاره غلبه بر این رکود مالی این است که طی هفته های محرک های مالی تهاجمی از سوی سیاست گذاران در نظر گرفته گردد. به نظر ما درباره اندازه این محرک های مالی نباید هیچ حد و مرزی قائل شد.

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تا به امروز حدود 9500 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 155 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

اقتصاد آمریکا نیز طی هفته های اخیر به شدت تحت تأثیر بحران کرونا قرار گرفته است، به طوری که در یک ماه اخیر شاخص بازار بورس اوراق بهادار نیویورک حدود 30 درصد سقوط نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بانک عظیم آمریکایی: اقتصاد آمریکا اکنون در رکود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک عظیم آمریکایی: اقتصاد آمریکا اکنون در رکود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید