اولین کتاب گویای سه بُعدی صدا و سیما نوروزی شد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، خبرگزاری خبرنگاران- رادیو برای اولین بار کتاب گویایی را شنیدنی کرد که سه بُعدی است و اولین اقتباس سینمایی پیروز این اثر از هیچکاکِ مشهور است.

اولین کتاب گویای سه بُعدی صدا و سیما نوروزی شد

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد به نقل از روابط عمومی ایران صدا، مهدی شاملو مدیر ایران صدا و چندرسانه ای رادیو با توجه به انتشار اولین کتاب گویای بلند سه بُعدی گفت: استفاده از ظرفیت های فناوری های روز همواره دغدغه ایران صدا است تا به این واسطه موجب اثربخشی بیشتر در فراوری محتوا گردد. به همین دلیل ایران صدا در ادامه فراوریات سه بعدی خود برای اولین بارپیروز شده که فراوری صوتی کتاب های گویای بلند را در دستور کارخود قرار دهد. رمان سه بعدی پرندگان اثر دافنه دو موریه هدیه نوروزی و جذاب ایران صدا به شنوندگانش است.

هدی فلاح، تهیه نماینده و راوی این اثر نیز تأکید کرد: برخلاف فراوریات قبلی سه بعدی ایران صدا در این اثر اقتباس شنیداری برای فراوریاثر سه بعدی انجام نشده و از نظرمتنی، این روایت هیچ فرقی با متن های معمول فراوری شده در پایگاه کتاب گویا ندارد اما در فراوری و کارگردانی اثر کوشش شده مخاطب مانند قبل خود را به جای شخصیت اصلی قرار دهد. این مسئله باعث می گردد مخاطب تمام هیجان ها و ترس های شخصیت اصلی را بدون واسطه درک کند، تجربه ای منحصر به فرد، انگار وارد تونل وحشت شده است.

کارگردانی، روایت و تهیه نمایندگی این اثر برعهده هدی فلاح و اقتباس شنیداری آن را فاطمه کاظمی و مریم فتحی عهده دار بوده اند. اولین اقتباس سینمایی پیروز این اثر قبلاً توسط کارگردان شهیر سینما آلفردهیچکاک انجام شده است. علاقه مندان می توانندپرندگان را به وسیله اپلیکیشن ایران صدا دریافت نمایند.

فراوری این اثر که 6 ماه به طول انجامیده، داستان جزیره ای است که به دلیل تغییر اقلیم، ناگهان مورد هجوم پرندگان قرار می گیرد، شهر کاملاً نابود می گردد و همین امر سبب می گردد که شخصیت اصلی داستان به آدم بی پناه و تنها تبدیل گردد

علاقه مندان برای دریافت این کتاب گویا می توانند نرم افزار تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به رایگان دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اولین کتاب گویای سه بُعدی صدا و سیما نوروزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کتاب گویای سه بُعدی صدا و سیما نوروزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید