افزودن قابلیتی جدید به گوگل کروم

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، گوگل کروم اعلام نموده است که یک ویژگی جدید را به مجموعه ویژگی های خود می افزاید که قادر است اعلان های گمراه کننده و مزاحم وب سایت ها را مسدود کند.

افزودن قابلیتی جدید به گوگل کروم

این غول جستجو گفته است که به طور اتوماتیک اعلان های گمراه نماینده و سوء استفاده نماینده را در کروم مسدود می نماید و هشداری را برای کاربران صادر می نماید که یک وب سایت می تواند در کوشش برای فریب دادن آن ها با یاری هشدار ها باشد.

گوگل روز پنجشنبه گفت که این به روزرسانی در نسخه آینده کروم که در ماه جولای (احتمالا تیرماه) منتشر خواهد شد، به بازار خواهد آمد. شرکت مذکور با این به روزرسانی روی دو نوع نوتیفیکیشن متمرکز شده است: آن هایی که سعی می نمایند کاربران را با هشدار های جعلی فریب دهند و مواردی که از اعلان ها برای پخش بدافزار یا کلاهبرداری فیشینگ استفاده می نمایند، یا به عنوان پیغام های جعلی به سیستم هشدار ارسال می نمایند. نمونه ای از چنین فعالیت هایی ممکن است شامل یک وب سایت باشد که به کاربر احتیاج دارد تا بتواند اعلان ها را برای دسترسی به وب سایت فعال کند.

هنگامی که کاربر با یک موضوع خطرناک در خطر است، گوگل فورا یک هشدار برای وی صادر می نماید. برای مثال چیزی مانند این: سایت مذکور، احتمالا در کوشش است که شما را هک کند و یا ممکن است برای شما خطرناک باشد. طبق اطلاعات پست وبلاگی این شرکت. گوگل می گوید این تغییر فقط بر تعداد کمی از وب سایت ها تأثیر خواهد گذاشت.

این ویژگی فقط درخواست های مجوز اعلان را پوشش می دهد، اما گوگل می گوید که در نهایت ممکن است اخطار مربوط به اعلان های توهین آمیز را که کاربران قبلاً از وب سایت هایی که بازدید نموده اند فعال نموده باشند را نیز پوشش خواهد داد. در اوایل ماه می نیز این شرکت Enhanced Safety Browsing را معرفی کرد. ابزاری اختیاری که کاربران کروم می توانند آن را انتخاب نمایند. با روشن شدن این ویژگی، کروم اطلاعات مروری بیشتری را با Google Safe Browsing به اشتراک می گذارد.،انتخاب

بیشتر بخوانیم: گوگل کروم را هر چه سریعتر آپدیت کنید

منبع: ایران آنلاین

به "افزودن قابلیتی جدید به گوگل کروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزودن قابلیتی جدید به گوگل کروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید