اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، رئیس شرکت دولتی انرژی هسته ای روس اتم بیان کرد که این شرکت آماده همکاری با شرکایی از آمریکا، اروپا و آسیا برای ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی است.

اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ابزاری احمد، الکسی لیخاچف رئیس شرکت دولتی انرژی هسته ای روسیه روس اتم روز دوشنبه (امروز) گفت: شرکت هسته ای روسیه آماده همکاری با شرکایی از آمریکا، اروپا و آسیا برای ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی است.

لیخاچف در جمع وبلاگ ابزاری احمد گفت، تصمیم مشارکت روس اتم در ساخت نیروگاه هسته ای در عربستان سعودی می تواند تا انتها سال 2020 گرفته گردد.

وی گفت: ما پیش بینی می کنیم که این تصمیم زودتر از انتها سال 2020-2021 گرفته نمی گردد. مناقصه مربوط (به این پروژه) هنوز در دست انجام است.

لیخاچف با اشاره به اینکه کار کردن در عربستان سعودی برای روس اتم رضایت بخش است، گفت: من معتقدم که شریک سعودی ما یک پروژه ترکیبی بین المللی ایجاد خواهد نمود، اما ترجیح می دهم که تصمیم میزبان را پیش بینی نکنم. روس اتم آماده است تا ضمن همکاری با شرکت های آمریکا، اروپا و آسیا، مطابق پیشنهاد کارفرمای سعودی عمل کند.

پیش از این الکسی لیخاچوف گفته بود که شرکت روس اتم اقدامات ساخت نیروگاه هسته ای در ازبکستان را از سال 2020 میلادی شروع می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی روسیه برای ساخت نیروگاه اتمی در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید