آغاز بارش باران در تهران از فردا شب

به گزارش وبلاگ ابزاری احمد، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از امروز (4 دی ماه)، گفت: آسمان تهران فردا شب بارانی می شود.

آغاز بارش باران در تهران از فردا شب

آبه گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ابزاری احمد، صادق ضیائیان اظهارکرد: امروز (4 دی) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است که در شهر های صنعتی و پرجمعیت تشدید آلودگی و افزایش غلظت آلاینده های جوی را به دنبال دارد همچنین به سبب وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش نسبی دما رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که از بعد از ظهر امروز (4 دی ماه) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می شود، گفت:در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و بعضی مناطق آذربایجان شرقی بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیائیان افزود: فردا (5 دی) فعالیت این سامانه گسترده تر می شود علاوه بر مناطق ذکر شده در استان های شمال خوزستان، شمال چهار محال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه های جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعد از ظهر و در استان های قزوین، البرز، تهران را نیز در برمی گیرد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف و در مناطق جنوبی کشور بارش همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در این روز شدت بارش در غرب آذربایجان غربی، غرب لرستان، کرمانشاه و جنوب کردستان است، گفت: روز جمعه (6 دی) با تداوم فعالیت سامانه در این مناطق در استان های قم، مرکزی، غرب اصفهان ومناطقی از جنوب غرب کشور نیز بارش پراکنده گاهی با وزش باد رخ می دهد. شدت بارش در این روز نیز در شرق لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی است.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روز شنبه (7 دی) در شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز بارش پراکنده پیش بینی می شود و در غرب خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش با شدت بیشتر و گاهی همراه با رعد و برق خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز شنبه (7 دی) با نفوذ جریان های شمالی به سواحل شمالی کشور بارش خفیف باران و کاهش نسبی دما در این مناطق رخ می دهد، گفت: طی روز یکشنبه (8 دی) فعالیت سامانه بارشی بیشتر به نیمه شرقی کشور معطوف می شود و در بعضی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق و در دامنه های زاگرس مرکزی و در شرق سواحل شمالی بارش پراکنده پیش بینی می شود که شدت بارش در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (5 دی) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی و بارش باران همراه با وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (6 دی) نیز نیمه ابری و در بعضی ساعات بارش پراکنده همراه با وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آغاز بارش باران در تهران از فردا شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بارش باران در تهران از فردا شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید